Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Batman 'Adam West' hayatını kaybetti! Adam West kimdir?

  Hürriyet Haber
  10.06.2017 - 20:12 | Son Güncelleme: 10.06.2017 - 21:11

  Amerikalı aktör Adam West, hayatını kaybetti. Batman serisi ile gönüllerde taht kuran Adam West, 88 yaşında hayatını kaybetti. Özellikle Batman filmleriyle adını tüm dünyaya duyura Adam West, bir süredir lösemi ile mücadele ediyordu.

  1928 doğumlu Adam West, eşinin, çocuklarının ve torunlarının yanı başında huzur içinde gözlerini yumdu. Batman filmleriyle milyonlara ulaşan Adam West'in vefat haberi sosyal medyaya da damga vurdu. Efsanevi oyuncunun sevenleri ve meslektaşları sosyal medya hesaplarından 'Afam West' paylaşımlarında bulundu.

  Adam West'in ailesi yaptığı duyuruda "Babamız kendisini her zaman parlak şövalye olarak görürdü ve hayranlarının hayatlarına olumlu bir etki bırakmayı amaçlardı. Her zaman kahramanımızdı ve öyle olmaya devam edecek" ifadelerini kullandı. 63 yıllık meslek hayatında pek çok film ve dizi projesinde yer alan Adam West, Batman karakterine hayat vermesinin yanı sıra, kült animasyon dizileri Family Guy ve Simpsons'da da seslendirme yaptı.

  ADAM WEST KİMDİR?

  Adam West, 11 Eylül 1928 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri'nin başkenti Washington'da dünyaya geldi. Eğitim hayatını Walla Walla High School, Lakeside School ve Whitman College'da tamamladı.

  Eğitiminin ardından oyunculuk kariyerine başlayan Adam West, birçok televizyon dizisi ve sinema filminde rol alarak unutulmaz aktörler arasında yer aldı. Özellikle Batman serisiyle adını tüm dünyaya duyuran Adam West, 10 Haziran 2017 günü 88 yaşında hayatını kaybetti.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı