« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Batı'nın tadı baska: 137-126

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

NBA'in geleneksel All-Star maçında Doğu Karması'na şans tanımadı

Shaquille O'Neal ve Tim Duncan'ın sırtladığı Batı Karması, Kevin Garnett, Kobe Bryant ve Jason Kidd'in de başarılı oyunlarıyla, NBA'deki büyük basketbol şöleninde Doğu Karması'na kolay üstünlük sağladı.

ABD Profesyonel Basketbol Ligi'nde (NBA) geleneksel olarak düzenlenen 49. All-Star maçını Doğu Karmasını'nı 137-126 yenen Batı Karması kazandı. Doğu Karması'na göre daha uzun boylu oyunculardan kurulu Batı Karması karşılaşma boyuncu üstünlüğü korurken Lakers'lı Shaquille O'Neal ve Spurs'lu Tim Duncan'ın başarılı oyunlarıyla galibiyete ulaştı.

O'Neal 22 sayı, 9 ribaund, 3 blokla oynarken, Duncan, 24 sayı, 14 ribaundla oynadı. Batı Karması'nda günün diğer yıldızı 24 sayı, 10 ribaundluk performans sergileyen Minnesota Timberwolves'lı Kevin Garnett'tı. Batı'nın diğer iki yıldız ismi Spurs'lu David Robinson ve Utah'lı Karl Malone toplam 10 dakika sahada kalırken sayı üretemediler.

Bryant’tan 15 sayı

Batı Karması'nda Lakers'lı guard Kobe Bryant 15 sayı, Phoenix Suns'lı guard Jason Kidd de 11 sayı, 14 asist yaptı. Doğu Karması'nda ise Philadelphia'lı guard Allen Iverson ilk All-Star maçında 26 sayı, 9 asistle oynarken, Miami'li Alonzo Mourning 15 sayı, Milwaukee'li Ray Allen da 14 sayı attı. Indiana'lı Dale Davis de ilk All-Star maçında 14 dakikada 4 sayı, 8 ribaundla oynadı.


Bunları da Beğenebilirsiniz