Gündem Haberleri

  Batıda hava sıcaklığı daha da düşecek

  Murat VAROL / DHA
  31.01.2012 - 11:22 | Son Güncelleme:

  METEOROLOJİ Genel Müdürlüğü, Türkiye Geneli Hava Tahmin Raporu’nda hava sıcaklığının yurdun batı kesimlerinde 3-5 derece azalacağını açıkladı.

  Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun büyük bölümünde görülecek yağışların Marmara’nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Tokat ve Sivas çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Yağışların, Orta ve Doğu Akdeniz kıyıları ve Güneydoğu Anadolu’nun güneyinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Marmara ile iç ve doğu bölgelerde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor. Meteoroloji hava sıcaklığının Batı kesimlerde 3-5 derece azalacağını bildirdi.

  Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Ülkemizin güneydoğusunda doğu ve güneydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara, Ege ve Batı Akdeniz’de kuvvetli ve saatteki hızı 50-70 kilometreyi bulan kısa süreli fırtına bekleniyor.

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

  Meteoroloji yağışların, Marmara’nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Tokat ve Sivas çevrelerinde kuvvetli olmasının beklendiğini, ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalara karşı ilgililerin ve halkın dikkatli ve tedbirli olması gerektiğini açıkladı.

  Marmara’da orta kuvvette, iç ve doğu bölgelerde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden ulaşımda aksamalara karşı ilgililerin ve halkın dikkatli ve tedbirli olması istendi.

  Rüzgarın; Marmara, Ege ve Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve saatteki hızı 50-70 kilometreyi bulacak kısa süreli fırtına uyarısı yapıldı.

  Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiği kaydedildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı