SAKARYA HABERLERİ

"Batı Karadeniz Üniversiteleri Birliği Bilgi Paylaşım" Toplantıları

AA / Uğur Subaşı
27.01.2015 - 13:54Son Güncelleme : 27.01.2015 - 13:55
AA / Uğur Subaşı

SAKARYA (AA) - "Batı Karadeniz Üniversiteleri Birliği Bilgi Paylaşım" Toplantıları'nın ilki Sakarya Üniversitesi'nde (SAÜ) düzenlendi.

SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, burada yaptığı konuşmada, toplantıda SAÜ Bilgi Sistemi'ni (SABİS) değerlendireceklerini belirtti.

SABİS hakkında bilgi veren Elmas, şunları söyledi:

"Dünyada yükseköğretim için en önemli hususlar, misyon ve öğrenim çıktılarıdır. Üniversiteler olarak akreditasyonda öğrenci hakkında öğrenci sayısı, giriş kalitesi, mezuniyet kalitesi ve iş bulma, akademik kadro hakkında da akademisyen sayısı, eğitim-öğretim ve performansı, eğitim-öğretim hakkında öğrenci merkezli eğitim, müfredat tasarımı, eğitim ve öğrenme yöntemleri, ölçme ve değerlendirme, önceki öğrenmelerin değerlendirilmesiyle ölçülüyor. Biz bu parametrelerle dünyada herhangi bir üniversiteden kolaylıkla akreditasyon alabilecek seviyedeyiz. Bize bu parametreleri kolaylıkla sağlayacak, aradaki bürokrasi, iş yükü ve zaman kaybını giderecek bir sistem yapmak için yola çıktık ve SABİS’i geliştirdik."

Elmas, SABİS'in sadece bir yazılım olmadığını vurgulayarak, "SABİS bir yazılım değil, aslında bir süreç yönetimidir. Üniversite yönetiminin kolaylaştırılmasıdır. Birçok yazılımın bir merkezde toplanmasıyla oluşan SABİS, üniversitemiz için anlık verilere, ulaşmamızda bize kolaylık sağlamaktadır" ifadesini kullandı.

Bir sonraki toplantının, Kocaeli Üniversitesi'nde yapılmasına karar verildiği bildirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden "Batı Karadeniz Üniversiteleri Birliği Bilgi Paylaşım" Toplantıları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ocak 2015 tarihinde saat 13 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Batı Karadeniz Üniversiteleri Birliği Bilgi Paylaşım" Toplantıları haberi güncellenecektir.

  SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:58
  • Guneş
   06:39
  • Öğle
   13:02
  • İkindi
   16:27
  • Akşam
   19:03
  • Yatsı
   20:31
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı