ZONGULDAK HABERLERİ

Batı Karadeniz Tıp Dergisi'nin ilk sayısı yayınlandı

DHA
25.04.2017 - 17:51Son Güncelleme :
DHA

ZONGULDAK,(DHA)- BÜLENT Ecevit Üniversitesi Tıp Fakültesi, Batı Karadeniz Tıp Dergisi'nin ilk sayısını yayınladı.
BEÜ Tıp Fakültesi'nin, bilim dünyasına katkı sağlaması ve yapılan bilimsel araştırma ile çalışmaların akademik alanda duyurulması, akademik faaliyet kalitesi ve saygınlığının artırılması amacıyla hazırladığı Batı Karadeniz Tıp Dergisi'nin (Medical Journal of Western Black Sea) ilk sayısı yayınlandı.  Açık dergi sistemlerini kullanarak elektronik ortamda yayınlanan dergi, Nisan, Ağustos ve Aralık aylarında olmak üzere yılda 3 kez çıkacağı açıklandı. Batı Karadeniz Tıp Dergisi'nin sağlık bilimleri ve sağlık mesleklerinin eğitim ve uygulama alanlarını kapsayan, bu alanlarda bilginin gelişimini, değişimini ve paylaşımını amaçlayan hakemli bir dergi olduğu ifade edildi.
BEÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Borazan, dergiyle ilgili şöyle konuştu:
"Tıp Fakültesi web sitesinden ulaşılabilen derginin kurulması ve ilk sayısının yayınlanmasında başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mahmut Özer olmak üzere emeği geçen ve dergi yönetiminde çalışanların tümüne, makalelerini gönderen bilim insanlarına ve değerlendirme süreçlerinde yer alan hakemlere teşekkürlerimizi sunuyor, bir sonraki Ağustos ayı sayımıza değerli bilim insanlarının katkılarını bekliyoruz."

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Batı Karadeniz Tıp Dergisi'nin ilk sayısı yayınlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2017 tarihinde saat 17 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Batı Karadeniz Tıp Dergisi'nin ilk sayısı yayınlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı