« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Batı’dan Doğu’ya Cimbom bayramı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY'ın tarihi UEFA zaferi, Avrupa’daki gurbetçilerimiz ve Türk dünyasında sevinç gösterileriyle karşılandı. Avrupa ülkelerinde yaşayan Türkler zaferi sabaha kadar sokaklarda kutladılar. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti maçın bitiş düdüğüyle Türkiye ve KKTC bayraklarıyla sokaklara dökülen Kıbrıslılar'la doldu. Sabahlara kadar sevinç gösterileri yapan yavruvatanın başkenti Lefkoşa'da günün ilk ışıklarına kadar sevinç çığlıkları durmadı. Kupa, Orta Asya Türk Cumhuriyetleri'nde de soydaşlarımız tarafından heyecanla karşılandı. Azerbaycan, Türkmenistan, Kazakistan ve Dağıstan'da maçı evlerinde ve çay salonlarında izleyen soydaşlarımız final düdüğünden sonra dışarda ateşler yaparak zaferi kutladılar. Kazakistan'daki Ahıska Türkleri, maç yerel saate göre sabaha karşı oynanmasına rağmen ekran başında Galatasaray'ı seyrettiler.

Büyük Türk kahramanı

Maçtan önce Galatasaray'la ilgili geniş bir program hazırlayan Azeri televizyonu, Fatih Terim'i ‘‘Büyük Türk kahramanı’’ olarak niteledi.

Zaferi kutladılar

Cimbom'un zaferi tüm yurtta bayram havası estirdi. Sarı kırmızılı bayrağı kapan sokaklara fırlayıp konvoylar oluşturdu. Kupa bayramı tüm yurtta sabahlara kadar muhteşem bir coşkuyla kutlandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler