Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Batı Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu'ya kuvvetli yağış uyarısı

  AA
  11 Nisan 2016 - 00:57Son Güncelleme : 11 Nisan 2016 - 00:58

  Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü, Batı Akdeniz için kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Öte yandan, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Güneydoğu Anadolu'nun bazı yerlerinde de kuvvetli sağanak beklendiği bildirildi.

  Antalya Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan açıklamada, Batı Akdeniz'de bu sabahtan itibaren görülmesi beklenen yağışların, Isparta ve Burdur çevreleri ile Antalya'nın doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olmasının beklendiği kaydedildi.

  Açıklamada, bugün akşam saatlerine kadar bölgede ani sel, su baskını, yıldırım, dolu, hortum ve çatı uçması gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması istendi.

  GÜNEYDOĞU ANADOLU'YA YAĞIŞ UYARISI

  Öte yandan, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Güneydoğu Anadolu'nun bazı yerlerinde kuvvetli sağanak beklendiği bildirildi.

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Hakkâri, Siirt, Şırnak, Bitlis, Batman, Mardin çevreleri ve Diyarbakır'ın doğu ilçelerinde gök gürültülü kuvvetli sağanak beklendiği belirtildi. Açıklamada ayrıca Ani sel, su baskını, heyelan, yıldırım ve ulaşımda yaşanacak aksamalara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli olması istendi.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı