Gündem Haberleri

  Batan geminin kaybolan mürettebatı bulunamadı

  Sertan AYDEMİR/EREĞLİ (Zonguldak), (DHA)
  13.12.2009 - 15:28 | Son Güncelleme:

  RUSYA'dan Çanakkale’nin Biga İlçesi'ne giderken Zonguldak'ın Ereğli İlçesi açıklarında batan Panama bandıralı ‘Ogan Bey' adlı yük gemisinin kaybolan 2 mürettebatını arama çalışmalarına, kötü hava koşulları nedeniyle ara verildi.

  Dün saat 02.30 sıralarında Sinop'a doğru yol alırken fırtınaya yakalanan ve Ereğli Limanı'na sığınmak isterken kıyıdan 8 mil açıkta su alarak batan 136.8 metre uzunluğundaki 5 bin 547 grostonluk geminin 8'i Türk 16 mürettebatından 12'si kurtarılırken, Ukraynalı 52 yaşındaki Sergo Jintcharadze ile 67 yaşındaki Dmytro Vodyanko yaşamını yitirdi.

  Kaybolan mürettebattan Erkut Demirbaş ve David Tchleıshvili için dün gece geç saatlere kadar devam eden arama çalışmaları sonuç vermedi. Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, gece başlayan şiddetli fırtına nedeniyle bugün denize açılamadı. Kötü hava koşulları nedeniyle denizde oluşan dalgalar ve açıkta oluşan yoğun sis arama çalışmalarına izin vermedi. Ticari ve balıkçı gemilerinin bir çoğu ise Ereğli Limanı’na sığındı. Havanın düzelmesiyle aramanın yeniden başlatılacağı bildirildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı