« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Batalla gelecekten umutlu

Bursaspor'un orta saha oyuncusu Arjantinli Pablo Martin Batalla, "Başka bir başkanımız, farklı bir hocamız, yeni oyuncularımız var. Benim bu halde de iyi olacağımıza inancım var. Sadece biraz zamana ihtiyacımız var" dedi.

AA
SON GÜNCELLEME

Batalla, antrenman sonrası yaptığı açıklamada, sezona yeni bir başkan, farklı bir hoca ve yeni oyuncularla başladıklarını, bu değişimin uyum sorunu oluşturabildiğini söyledi. Takımda geçen sezona göre ciddi değişiklikler bulunduğunu ifade eden Batalla, şunları kaydetti: "Geçen sene ile bu sene arasında takım olarak ve kişisel olarak çok büyük farklar olduğunu söyleyebilirim. Değişimler olduğunda buna uyum sağlamak zaman alabilir. Bizim daha fazla çalışıp bunu kapatmamız gerekiyor. Aslında her şey değişti. Başka bir başkanımız var, farklı bir hocamız var, yeni oyuncularımız var. Benim bu halde de iyi olacağımıza inancım var. Sadece biraz zamana ihtiyacımız var." Batalla, "Bellushci'nin yokluğunu hissettiniz mi?" sorusunu, "Tabii ki Fernando benim için orta sahada iyi bir eş. Benim işimi kolaylaştıran, eksikliğini hissettiğim bir oyuncu" diye yanıtladı.

Bursaspor'un lige iyi başlangıç yapamadığının anımsatılması üzerine Batalla, "Kötü bir durumda olduğumuzun farkındayız, mutlu değiliz. Artık bir yerden başlayıp, Karabük'te misafir takım da olsak 3 puan alıp, devam ettirebileceğimiz bir seri yakalamak istiyoruz" diye konuştu. Batalla, "Pinto'nun taraftar baskısı yüzünden oynamak istemediği teknik heyete ilettiği yönünde haberler var. Bu konudaki yorumun nedir?"sorusuna, "Pinto'nun açıklaması için bir şey diyemem" karşılığını verdi.

Taraftarların desteğine her zaman ihtiyaçlarının olduğunu vurgulayan Batalla, şöyle devam etti: "Taraftarların baskı yapmaları, kendilerini kötü hissetmeleri gayet normal. Biz de kendimizi kötü hissediyoruz. Ama son maçta bizlere gösterdikleri destek harikaydı. Sanırım takımlarından görmek istedikleri mücadele buydu. 4 senedir bu kulüpte oynuyorum. Bu desteğin her şeyin güzel gitmesiyle geldiğini biliyorum. Onların bu desteğine çok ihtiyacımız var." Batalla, bu sezon daha agresif olduğu yönündeki bir yorum üzerine ise "Geçen sezon 3-4 sarı kart gördüm. Bir agresifliğim yok. Bunu kabul etmiyorum. Agresiflik olması için oyundan atılmanız gerekir. Ben kariyerim boyunca oyundan atılmadım" değerlendirmesinde bulundu.
Bunları da Beğenebilirsiniz