Ege Haberleri

EGE

  Bataklık alana tatil merkezi

  Hürriyet Haber
  25.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  KUŞADASI Tusan Otel arkasındaki bataklık, kurutulup yeni düzenlemeyle turistik alan haline getiriliyor. Yaz boyunca süren çalışmalar sonunda bataklığın denizle bağlantısı sağlandı. Çevre düzenlemesiyle temiz bir görüntü kazanan göletin çevresi de modern dinlence alanı oldu.

  ÇEVRESİYLE birlikte 170 dönüm alanda çalışma yaptıklarını belirten Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan, ‘‘70 dönümü bataklık bu alanda hafriyat çalışmaları tamamlandı. Bisiklet yolları, tenis kortu, koşu ve yürüyüş parkuru, golf sahası, oyun sahaları ve otopark yapıldı’’ dedi.

  Bir ay sonra hizmete açılacak

  DÜZENLENEN alanın bir ay sonra hizmete açılacağını kaydeden Akdoğan, sivrisinek yuvası haline gelen bataklığın modern bir yer haline geldiğini belirtti, ‘‘Ölüdeniz'i aratmayacağız. Önümüzdeki sezon turistler burada denize girip, balık tutacak, piknik ve spor yapacak’’ diye konuştu. Nuran ŞEFKATLİOĞLU / KUŞADASI

  Belediye Başkanı Fuat Akdoğan, 70 dönümü gölet olan toplam 170 dönümlük alanın yeni düzenlemeyle bataklık görüntüden kurtulup hayat bulduğunu söyledi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı