ORDU HABERLERİ

"Bataklığa Batmadan Tut Elimi" Projesi

AA / Sefa Eyi
19.01.2015 - 14:28Son Güncelleme : 19.01.2015 - 14:29
AA / Sefa Eyi

ORDU (AA) - Fatsa Müftülüğü tarafından başlatılan "Bataklığa Batmadan Tut Elimi" Projesi kapsamında madde bağımlılığıyla mücadele edileceği ve bağımlı olan kişilere destek verileceği bildirildi.

Fatsa Müftüsü Hüseyin Can, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gençlerin aklını ve bedeni uyuşturan her türlü uyuşturucu maddeyle mücadele edeceklerini, projenin anne ve babaları da kapsadığını söyledi.

Projeye, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Toplum Sağlığı Merkezi, belediye, özel sağlık kuruluşları, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Gençlik Merkezi çalışanlarının ortak paydaş olarak destek verdiklerini söyleyen Can, herkesi bu projeye destek vermeye davet etti.

Proje kapsamında aileleri ve gençleri kapsayan eğitici programlar düzenleyeceklerini anlatan Can, şöyle devam etti:

“Anayasamızın 58. maddesinin ikinci fıkrasında 'devlet gençleri alkol düşkünlüğünden, uyuşturucu maddelerden, suçluluk, kumar ve benzeri kötü alışkanlıklardan ve cehaletten korumak için gerekli tedbirleri alır' ifadesi yer almaktadır. Bundan dolayı bu proje kapsamında devletimizin fertleri olarak gerek kurumumuz gerekse yardımlaşma içerisinde olan diğer kurumlarla birlikte bir ilke imza atmak istedik. Aileleri de kapsayan proje kapsamında eğitim programları düzenlenecektir."

Özellikle 12 - 18 yaş arası gençleri ve bunların ailelerini bilinçlendirmek için çaba harcayacaklarını kaydeden Can, şunları kaydetti:

"Projenin bir ayağını da kuruma bağlı olarak faaliyet gösteren Aile ve Dini Rehberlik Bürosu üstlenmiştir. Projenin koordinatörlüğü bu bürodan yürütülmektedir. Diyanet İşleri Başkanlığının kuruluş ve görevleri hakkındaki kanunun 1. maddesinde de belirtildiği gibi toplumu inanç, ibadet ve ahlak bakımından aydınlatmak kurumumuzun asıl görevlerindendir. Bu anlamda madde bağımlılığı mücadelesi bu yolda uzun bir yolculuk gerektirse de bizlere düşmektedir. Özellikle son zamanlarda daha sıklıkla görülen bonzai kurbanlarına, bir kurban daha vermemek için kurumumuz ve yanımızda yer alan diğer kurumlarımızla birlikte aynı cephede savaş verilecektir. İlçe Kaymakamlığımızın da bilgileri ve olurları dahilinde yürütülecek olan proje, gerekli işbirliği ve koordinasyonun da sağlanması ile planlı ve programlı bir şekilde adım adım ilerleyecektir.”

Müftü Can, Proje Koordinatörlüğünü Aile ve Dini Rehberlik görevlisi Fatma Madran’ın yaptığını hatırlatarak projenin 6 ayda hazırlandığını sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ordu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ordu ilinden "Bataklığa Batmadan Tut Elimi" Projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ocak 2015 tarihinde saat 14 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Bataklığa Batmadan Tut Elimi" Projesi haberi güncellenecektir.

  ORDU NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:28
  • Guneş
   06:09
  • Öğle
   12:32
  • İkindi
   15:57
  • Akşam
   18:33
  • Yatsı
   20:02
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı