Gündem Haberleri

  Başvurular yarına kalmasın

  AA
  18.01.2015 - 01:54 | Son Güncelleme:

  Adaylar, ÖSYM koordinatörlüklerine bugün de giderek başvuru yapabilir.

  ÖLÇME, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) başvurularının yarın sona ereceğini, sürenin uzatılmayacağını hatırlatarak adayları uyardı.

  HAPİSTEN BAŞVURU

  Bu yıl 2 milyon 100 bin başvuru beklediklerini ve şimdiye kadar yaklaşık 1.5 milyon adayın başvurduğunu açıklayan Demir, “Benim özel ricam, başvuru yaptıktan, paralarını yatırdıktan sonra da ‘ais.osym.gov.tr’den başvurularının yapıldığını teyit etsinler” uyarısında bulundu. Demir, cezaevindeki adaylar için de, “Geçen yıllarda bu adayların başvurularını posta yoluyla alıyorduk, bu sene tüm cezaevlerini başvuru merkezi haline dönüştürdük” diye konuştu.

  ENGELLİLER İÇİN

  Engelli adayların nerede sınava gireceğine de açıklık getiren Prof. Dr. Demir, şunları söyledi: “Bu yıl Ankara’daki adaylara elektronik aletlerle (elektronik büyüteç, daktilo, bilgisayar) sınava girmelerini sağlayacağız. Bazı engelli adayların maddi durumlarının iyi olmadığı bilgisini aldık. Bu arkadaşlarımızın Ankara’ya gelmelerini temin edebiliriz.”

  Merkezler BUGÜN AÇIK

  5 OCAK’ta başlayan ÖSYS başvuruları yarın akşam sona erecek. ÖSYM, son gün yığılma yaşanmaması için ÖSYM sınav koordinatörlüklerinin hafta sonu da açık olacağını açıkladı. İlk aşama olan YGS için 50 TL ve sınavsız geçiş hakkından yararlanmak için de 15 TL’lik ücret 20 Ocak akşamına kadar yatırılacak.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı