Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Başucumda Müzik

  Hürriyet Haber
  27 Ekim 2003 - 11:32Son Güncelleme : 27 Ekim 2003 - 11:32

  Kürşat Başar
  İş Bankası Kültür Yayınları

  Kış İkindisinin Evinde adlı ilk kitabıyla edebiyat dünyasına parlak bir giriş yapan Kürşat Başar yeni romanıyla okuruyla buluşuyor. Sen Olsaydın Yapmazdın Biliyorum, Konuştuğumuz Gibi Uzaklara, Aşkı Bulmanın ve Korumanın yolları adlı kitaplarıyla kendine özgü bir okur kitlesi oluşan Başar, Başucumda Müzik adlı yeni romanında 1950'li ve 60'lı yılların karmaşasında unutulup giden bir aşk öyküsünü anlatıyor.

  Kitabı okuyacaklara küçük bir öneri: Türkiye'nin yakın tarihinin çarpıcı gerçeklerine göndermeler de yapan bu romanı okurken,  "başucunuzda" Que Sera Sera ve Everytime We Say Goodbye gibi 50'lerin klasikleri de olsun!

  KİTABIN KONUSU: Başucumda Müzik okurunu "gerçekleşen bir rüyaya" gğötürüyor. 1950'li ve 60'li yılların karmaşasında unutulup giden gizli bir aşk öyküsünü anlatıyor roman. Orada, sokaktan akordiyon seslerin geldiği bir bahar sabahında, unutulmaz cumartesilerde, unutulmuş şarkılarda eşsiz bir duyguyu tutmak isterken avucumuzdan kayıp giden o rüyayı bulacak okur kitapta. Üstelik de çok tanıdık bir yakın tarihin çarpıcı gerçeğinin içinde.


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı