Gündem Haberleri

  Başsavcı Salihoğlu: 60 yaşındayım. Her dakika çağırdıkları zaman savaşmaya hazırız

  Ümit TÜRK-Özden ATİK/ İSTANBUL (DHA)
  09.09.2015 - 13:48 | Son Güncelleme:

  İstanbul Adalet Sarayı'nda hakim ve savcılar, şehitler için saygı duruşunda bulundu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Kimse Türk milletini korkutacağını zannetmesin. Şahsen ben 60 yaşındayım. Her dakika çağırdıkları zaman savaşmaya hazırız. Büyük Türk milleti her zaman sağolsun" dedi.

  Adliyenin atrium alanında saat 12. 00’da toplanan hakim ve savcılar ile adliye personeli, şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Ardından İstiklal Marşı okudu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Memleketimizdeki nice vatan evladı aslanlarımız, komutanlarımız vatan uğruna kahpece tuzaklara uğramakta ve şehit olmaktadır. Biz de şehit ve gazi olan arkadaşlarımıza İstanbul Adliyesi olarak saygımızı ve onların heran yanlarında olduğumuzu belirtmek için böyle bir toplantı düzenledik. İstiklal Marşımızla da bu toplantıyı taçlandırdık" dedi.

  Başsavcı Salihoğlu: 60 yaşındayım. Her dakika çağırdıkları zaman savaşmaya hazırız

  "BU ÜLKENİN BÜTÜN İNSANLARI BİRBİRİNİN KARDEŞİ"


  Hadi Salihoğlu, "Ben bu ülkenin bu güzel insanlarının özgürlük ve Türk bayrağının sonsuza dek dalgalanacağını, birlik ve beraberliğimizi hiç kimsenin bozmayacağı, bu ülkenin bütün insanları birbirinin kardeşi olduğu, Türk milletini meydana getirdiğini ifade etmek istiyorum" dedi.

  Başsavcı Salihoğlu: 60 yaşındayım. Her dakika çağırdıkları zaman savaşmaya hazırız

  "60 YAŞINDAYIM. HER DAKİKA ÇAĞIRDIKLARI ZAMAN SAVAŞMAYA HAZIRIZ"

  Ülkenin kolay elde edilmediğine vurgu yapan Salihoğlu, "Atalarımız, dedelerimiz kan vererek elde etti. Bir tek çakıl taşı dahi verilmeyecek. Hainlik yapanlar da yaptıkları hainliğin ve akıttıkları kanda boğulacak. Ben tekrar aziz şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Çok kıymetli ailelerine sabırlar diliyorum. Ama kimse Türk milletini korkutacağını zannetmesin. Şahsen ben 60 yaşındayım. Her dakika çağırdıkları zaman savaşmaya hazırız. Büyük Türk milleti her zaman sağolsun" diye konuştu.  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı