Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Başsavcı Engin: "Kayıtlar tamamen montajdır"

  Hasan ÖRNEKOĞLU/İSTANBUL, (DHA)
  03 Mayıs 2010 - 18:06Son Güncelleme : 03 Mayıs 2010 - 18:09

  İSTANBUL Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin, bir internet sitesindeki kendisine ait olduğu iddia edilen ses kaydıyla ilgili konuştu. Ses kaydının kendisine ait olmadığını söyleyen Aykut Cengiz Engin, “Tamamen montaj ve teknik imkanlar kullanılarak oluşturulmuş bir kayıttır” dedi.

  İstanbul Adliyesi’ndeki makamında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başsavcı Engin, bir internet sitesinde yasaya aykırı olarak intikal ettirilen ve kendisine ait olduğu iddia edilen ses kaydının kendisiyle bir ilişkisinin bulunmadığını söyledi. Aykut Cengiz Engin, “Bu ses kaydını dinlemiş iseniz, benim sesimle herhangi bir benzerliği bulunmadığı da fark edilecektir. Tamamen montaj ve teknik imkanlar kullanılarak oluşturulmuş bir kayıttır. Zaten konuşma metni ve ifade tarzı benim konuşma üslubuma da kesinlikle uymamaktadır. Zira hakkında soruşturma yapılan kişilere benim hakaret teşkil edecek bir beyanda bulunmam kesinlikle söz konusu olamaz” dedi.

  “Hakkınızda bu tür ses kayıtları neden çıkarılıyor?” sorusuna Başsavcı Engin, “Benim cumhuriyet başsavcısı olarak tüm gayret ve çabalarım, soruşturmaların usul ve yasalara uygun olarak yürütülmesi, insan hak ve özgürlüklerine azami özenin gösterilmesini sağlamaktır. Ancak bu gayretlerim bazı mihraklar tarafından yanlış anlaşılmakta ve buna bağlı olarak da özellikle son günlerde aleyhimize de bu tür girişimlere tevessül edilmektedir” yanıtını verdi.

  Başsavcı Engin, bu konuda teknik incelemeler yapılarak, komploları yapanlar ve yasalara aykırı olarak yayınlayanlar hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılacağını söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı