ERZİNCAN HABERLERİ

Başsavcı Aldemir’den Erzincan Basınına Seminer

IHA
06.10.2015 - 18:30Son Güncelleme : 06.10.2015 - 18:31

ERZİNCAN CUMHURİYET BAŞSAVCISI HÜSNÜ ALDEMİR VE ERZİNCAN BASINI

IHA

Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir Erzincan da faaliyet gören yerel ve ulusal basın temsilcileri ile buluştu.
Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen toplantıda basın mensuplarının sorunlarını dinleyip, basın yoluyla adli haberlerin verilişinin hukuka uygunluğunun önemine değinen Başsavcı Aldemir konuşmasında şu görüşlere yer verdi; “Biz basın çalışanları ile birlikte Erzincan Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığının organizesinde Erzincan’ımız da özellikle adli konularla ilgili basına bilgi verilmesi, lekelenmeme hakkı, masumiyet karinesiyle ilgili olarak burada çalışan basın mensupları, jandarma ve emniyetteki görevliler ile birlikte bir bilgi alışverişinde bulunduk.
Doğru bilgileri ne kadar çok iletebilirsek anayasada ki ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin kararları ve sözleşmesinde belirtmiş olduğu ilkeleri hatırlattıkça daha farkına vardıkça inanıyorum ki bu topluma daha sağlıklı bilgiler ulaşacaktır. İnanıyorum ki yasadaki bu boşlukta bir şekilde doldurulacaktır. Basına bilgi verilmesi konusunda özellikle adli konular ile ilgili tek elden doğru bilgiye ulaşılması halinde gazetecilerimizin kaygıları da inşallah giderilecektir. Bu toplantıların yılda bir iki kez tekrarlanmasını ümit ediyoruz.”dedi.
Erzincan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Recep Demirci ise; “Kendileri bize olası bir haberde nasıl davranmamız gerektiğini anayasa ve yönetmelikte belirlenen hususları bize ifade ettiler. Ben kendilerine çok teşekkür ediyorum. Biz basın mensupları şimdiye kadar herhangi bir başsavcılık makamından adliyeden böyle bir seminere tabi tutulmadık. Faydalı oldu öğrenmenin yaşı yok. Çoğu şey öğrendik. Tabi bizde bilgi edinme ve haber alma hakkımız olduğunu ifade ettik. Kısa zamanda doğru bilgiye ulaşmamız gerektiğini ifade ettik. Kendileri de bu konuda el verdiği ölçüde yardımcı olacaklarını ifade ettiler.”dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzincan haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzincan ilinden Başsavcı Aldemir’den Erzincan Basınına Seminer hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ekim 2015 tarihinde saat 18 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başsavcı Aldemir’den Erzincan Basınına Seminer haberi güncellenecektir.

  ERZİNCAN NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:27
  • Guneş
   06:06
  • Öğle
   12:24
  • İkindi
   15:47
  • Akşam
   18:22
  • Yatsı
   19:48
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı