« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Başpehlivanlık Hopur'un

22. Kahramanmaraş Karakucak Güreş Festivali, Bayram Hopur'un başpehlivanlığıyla sona erdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Kahramanmaraş Belediyesi tarafından Batıpark Güreş Sahası'nda düzenlenen, 3 kategori ve 23 sıklette bin güreşçinin katıldığı festival, bugün yapılan güreşlerle tamamlandı.

Sait Bingöl'ü yenen Bayram Hopur, Kahramanmaraş'ta üst üste 3. kez başpehlivan olurken, Sait Bingöl ikinci, Mehmet Özdemir de 3'üncülüğü elde etti.

Güreşlere çok sayıda sporsever ilgi gösterirken, Kırkpınar Başpehlivanları Mehmet Yeşil Yeşil, Savaş Yıldırım ve Sermest Bulut, seyircilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

AA muhabirine açıklama yapan Hopur, “Çok mutluyum. Üst üste 3. kez başpehlivan olmak herkese nasip olmaz. Takım arkadaşlarıma, aileme, herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Bayram Hopur, Sait Bingöl ve Mustafa Özdemir'in ödülünü, Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz verdi.

-Kolu çıktı-

Bu arada 45 kiloda güreşen İsmail Kavi'nin, müsabaka esnasında kolu çıktı. Kavi, sağlık görevlileri tarafından Kahramanmaraş Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Güreşlerde dereceye girenlere 42 bin TL para ödülü dağıtıldığı bildirildi.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Yıldırım Ramazanoğlu, Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Başkan Yardımcısı Cevdet Kabakcı, AK Parti İl Başkanı Fatih Erkoç ve merkez ilçe başkanı Necati Okay, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı ile FILA Teknik Kurul Üyesi Şeref Eroğlu da festivali izleyenler arasında yer aldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz