Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Başpehlivan Ali Gürbüz oldu

Çorum Belediyesi tarafından düzenlenen Çorum Geleneksel Yağlı Güreşleri'nde Ali Gürbüz, başpehlivan oldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Nazmi Avluca Spor Tesisleri'nde hazırlanan er meydanında başlayan müsabakalar öncesinde, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü yaptığı konuşmada Çorum'un pehlivanlar diyarı bir kent olduğunu söyledi.

Çorum'un sayısız pehlivan yetiştirdiğine değinen Külcü, “Müsabakalar dolayısıyla ilimize gelen çok sayıda pehlivanı ağırlayacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Belediye olarak sporun her alanına destek vermeye çalıştıklarını ifade eden Külcü, bu kapsamda bölgede tek olacağını düşündükleri 150 yatak kapasitesine sahip bir salonu güreşe kazandırmak arzusunda olduklarını kaydetti.
Konuşmaların ardından er meydanına çıkan çok sayıda güreşçi rakipleriyle mücadele etti. Çeşitli illerden yaklaşık 400 sporcunun katılımıyla gerçekleşen etkinliğin sonunda başpehlivanlık mücadelesi için Ali Gürbüz ile Fatih Atlı karşı karşıya geldi.

Karşılaşma Ali Gürbüz'ün galibiyetiyle tamamlandı. Müsabakalar sonunda dereceye giren güreşçilere çeşitli ödüller verildi.

Çorum Geleneksel Yağlı Güreşleri etkinliğine, AK Parti Çorum Milletvekilleri Salim Uslu ve Cahit Bağcı ile çok sayıda davetli katıldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz