İZMİR HABERLERİ

Basmane'ye dünya kanallarının ilgisi bitmiyor

DHA
30.03.2016 - 10:47Son Güncelleme :
DHA

İZMİR'de, yıllardır mültecilerin kampı haline gelen Basmane semtinde dünya televizyonlarının ilgisi bitmezken, Suriyelilerin sayısı da her geçen gün değişiyor.  

Basmane semtinin sokaklarında her an mültecilerle ilgili konularda mikrofon uzatan yabancı televizyon kanalların muhabirlerini görmek mümkün. İspanyol televizyon kanalı Cuatro da Basmane sokaklarını adım adım gezdi. Bu kanalın kameramanları sadece mültecilerle röportajlarla yetinmedi, çevrede satılan can yeleklerini ve yaşamlarını zorluklar içinde sürdüren sığınmacıların da görüntülerini çekti.

Basmane'ye uluslararası televizyon kanallarının ilgisini değerlendiriren semt halkı ve esnafı, semetlerinin sadece mülteci sorunlarıyla değil, zengin arkeolojik değerleriyle de dünyaya tanıtılmasını istedi.

Mustafa OĞUZ / İZMİR, (DHA)FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Basmane'ye dünya kanallarının ilgisi bitmiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 10 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Basmane'ye dünya kanallarının ilgisi bitmiyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı