DENİZLİ HABERLERİ

Basmacı'dan Lale Devri benzetmesi

DHA
03.08.2017 - 15:53 |Son Güncelleme :
DHA

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Denizli Milletvekili Melike Basmacı, İçişleri Bakanlığı'nın açıkladığı yıllık Kurumsal Mali Durum ve Beklentiler Raporu'nu değerlendirdi. Basmacı, Hükümetin lüks harcamalarına devam ettiğini belirterek, "Harcanan paralar, esnafa yeni vergiler, vatandaşlara da zamlar olarak yansıtılacak. Lale devrini andıran şatafatlı gösterişli hayattan vazgeçin. Vatandaşı dinleyin. Gün gelecek onlar da sizi dinlemeyecek" dedi.

CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, İçişleri Bakanlığı'nın açıkladığı 2017 yılı Kurumsal Mali Durum ve Beklentiler Raporu hakkında yazılı bir açıklama yaptı. Basmacı, AK Parti hükümetlerinin geçmiş yıllarda lüks harcamaları arttırdığını, 2017 yılında da bu tavrının değişmediğini ifade etti. Basmacı, yapılan harcamaların vatandaşlara yeni vergiler ve zamlar olarak yansıyacağını belirterek, "2017 yılının ilk altı ayına ilişkin harcamalarla, ikinci altı aya ilişkin planlanan harcamaların yer aldığı raporda, küçük saraylara, makam araçlarına ve sınır hattında örülen duvarlara harcanan para dikkat çekti. Bu paralar, ekonomik anlamda sıkıntılı günler yaşayan esnafa yeni vergiler, vatandaşlara da zamlar olarak yansıtılacaktır. Birileri, makam mevki kullanarak lüks bir yaşam sürerken birileri de o yaşamdan kaynaklanan darboğazı açmak için kilit olarak görülüyor" dedi.

"LALE DEVRİNİ ANDIRAN HAYATTAN VAZGEÇİN"

Basmacı, hükümetin lüks harcamalarını Lale Devri'ne benzeterek, "İnsanlarımızın refah seviyesini artırmak yerine kendi yaşam kalitelerini artıran, lükste sınır tanımayan AK Parti hükümetlerini bu sevdadan vazgeçmeye davet ediyorum. Lüks anlayışını gösteriş ile sınırlı tutan zihniyet, kendilerine bakacağına icra dairelerine, banka kuyruklarında yaşamlarını kaybedenlere, girdi maliyetine çalışan ancak borçlardan çıkış bulamayarak traktörlerini satan çiftçimize baksınlar. Gözlerini birazda saraydan köylüye, çiftçiye, esnafa, memura, çalışan ve üreten kesime çevirsinler ki, lükste geldikleri sınırları net olarak görebilsinler. Lale Devri'ni andıran şatafatlı gösterişli hayattan vazgeçin. Vatandaşı dinleyin. Gün gelecek onlar da sizi dinlemeyecek" dedi.

Deniz TOKAT / DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Denizli haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Denizli haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Basmacı'dan Lale Devri benzetmesi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

DENİZLİ NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2019, Çarşamba
 • İmsak
  06:34
 • Güneş
  08:01
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:52
 • Yatsı
  19:13
Sayfa Başı