"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Başlamadan biten bir aşk hikâyesi

İşyerimde genç bir adamdan çok etkilendim. Ancak bana evli olduğunu ve eşinden beş yıldır ayrı yaşadığını itiraf etti. Şimdi yüreğim ayrı mantığım ayrı şey söylüyor.

Merhaba Güzin Abla, her gün yazılarınızı okuyorum.
Yazılarınızın çoğunda evli adamlarla aşk yaşayan hanımların hikâyesine rastlıyor ve bu durumu çoğu zaman kınayıp, bana ne kadar uzak olduğunu düşünüyordum. Ta ki onunla tanışıncaya kadar...
Ben üniversite mezunu, iyi bir eğitimi ve işi olan 27 yaşında bir genç kızım. Bugüne kadar karşıma birçok kişi çıktı ama hiçbirinden duygusal olarak etkilenmediğim için hayatıma katılmalarına izin vermedim.
Bundan yaklaşık bir ay önce işyerinde hem tipi hem de dünya görüşü olarak bana çok uyan biri ile tanıştım ve çok etkilendim. Onun da bana ilgisi olduğunu düşündüm, çünkü tanıştıktan sonra sürekli gözlerimiz birbirini arıyordu ve iş dışında da internetten görüşüyorduk. Yaşı çok genç ve parmağında yüzüğü de olmadığı için evli olabilme ihtimalini aklıma bile getirmedim.
İkimiz de birbirimize arkadaşça yaklaşıyorduk ama ben onunla ilgili çok güzel hayaller kuruyordum. Daha sonra bir gün bana, bir çocuğu olduğunu ama eşinden beş yıldır ayrı yaşadığını söyledi. Bunu duyunca tüm hayallerim yıkıldı.
Eşini sevmeden küçük yaşta evlendirildiğini, zamanla onunla aynı ortamda bile olmaya tahammül edemediğini ve aşırı kıskançlıklarına da dayanamadığı için, evi terk ettiğini söyledi. Ama resmi olarak hâlâ evliler. Bu durum beni çok yaraladı; yüreğim ayrı mantığım ayrı şey söylüyor. Bunca sene o kadar erkek arasında etkilendiğim tek kişi de evli ve çocuklu çıktı.
Şu an hâlâ arkadaş olarak görüşüyoruz. Bu konuda sizin yorumlarınız benim için çok önemli. Cevabınızı bekliyorum.
Rumuz: Bahtsız bedevi

Sevgili kızım, bana duyduğun bu güven için sana teşekkür ederim. Ancak bazen gerçekten feleğin insanlara kötü bir oyun oynadığını düşünmekten kendimi alamıyorum. Şu dünyada seni etkileyen, yüreğine dokunabilen tek kişi, ayrı yaşıyor da olsa, evli ve çocuklu bir adammış. Yine de bu genç adamın dürüstlüğü beni etkiledi. Sana bunlardan hiç söz etmeyebilirdi de...
O kendisini olduğu gibi tanıtmak istemiş. Sanırım onun da sana karşı duygusal bir yakınlığı var.
Yine de bu durum çok kolay değil. Senin üzülmeni istemem. Ancak zaman içinde, arkadaş olarak samimiyetiniz ilerleyince, ona ne yapmayı düşündüğünü sorabilirsin. Çünkü beş yıldır ayrı yaşadığı eşinden boşanmıyorsa mutlaka bir nedeni olmalı. Sana yine açık ve dürüst olarak cevap verirse, sen de ona göre hareket edersin.

X