ANKARA HABERLERİ

Başkon’dan Yaşar’a Ziyaret

IHA
22.09.2015 - 08:46Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ANKARA

IHA

Ankara ve Anadolu’da eğitim, kültür, üretim ve verimliliği artırmak için kurulan Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu Yenimahalle Belediyesi’ne çıkarma yaptı.
Konfederasyonun Genel Başkanı Mehmet Akyol ve 40 kişilik yönetim kurulu heyeti Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı makamında ziyaret ederek Ankara’nın sorunları ve çözüm önerileri hakkında fikir alışverişi yaptı.
TORUNLARIMIN GELECEĞİ İÇİN ENDİŞELİYİM
Türkiye ne zaman örgütlü toplum olmayı başarırsa o zaman demokrasi de, insan hakları da, hukukta, özgürlükler de daha sağlıklı olur diye konuşmasına başlayan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Bunu yapamadığımız için bugün insanların dedikoduyla siyaset yaptığı, dini, ırkı siyasete alet ettiği bir sistemi takip ediyoruz, bunun adı demokrasi olamaz. Onun için de sorunlarımız her geçen gün çığ gibi büyüyor. Ben ilk defa torunlarımın nasıl bir ülkede yaşayacağının endişesini taşıyorum” dedi.
Avrupa’da halkın sorunlarına örgütle çare aradığına, demokrasinin en önemli ayağının Demokratik Kitle Örgütleri olduğuna dikkat çeken Yaşar “Bu örgütlenme Türkiye’de de ne kadar kuvvetlenirse toplumun sesi o kadar güçlü çıkar. İdareciler de kendine hesap sorar ve onların sesine kulak verir” dedi.
ANKARA SAHİPSİZ
BAŞKON Genel Başkanı Mehmet Akyol Ankara’nın sahipsizliğinden yakınarak “Başkent Ankara günden güne özelliklerini ve güzelliklerini kaybediyor” dedi.
Siz de takdir edersiniz ki, en büyük sıkıntımız Ankara’nın sahipsizliği, hatta Anadolu’nun sahipsizliğidir diyen Akyol “Biz bu sahipsizliği hep beraber nasıl bertaraf edebiliriz, nasıl Ankara’ya sahip çıkabiliriz bu amaçla yola çıktık. Maalesef Siyasi ve bürokraside arzu edilen destek yok denilecek kadar azdır. Başkent Ankara’nın lobisi yok. Ankara’ya yapılacak yatırımlarla ilgili hiçbir kuruluş samimi bir çalışma içerisinde değil. İşte bunun için hayırlı bir yolculuk başlattık. Biliyoruz ki bu yolculuk sizlersiz olmaz. İnanıyoruz ki, sizlerin destekleri ve birlikte yapacağımız gayretli çalışmalarımızla olacaktır” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Başkon’dan Yaşar’a Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Eylül 2015 tarihinde saat 08 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkon’dan Yaşar’a Ziyaret haberi güncellenecektir.

ANKARA YOL DURUMU
Ankara1 DERECE
Yol durumu »
ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  05:52
 • Guneş
  07:36
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:35
 • Yatsı
  19:08
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı