Ege Haberleri

EGE

  Baskında yakalanan iki öğretmene soruşturma

  Hürriyet Haber
  21.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir’de fuhuş pazarlığında yakalanan iki ilköğretim öğretmeni hakkında İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldı.

  İZMİR'de ahlak polisiyle fuhuş pazarlığına girerek suçüstü yapılan iki öğretmenin yaşadıkları lüks hayat, ‘‘Ekonomik güçlükler yüzünden bu yola düştük’’ bahanesini çürütüyor. İki öğretmen hakkında da Milli Eğitim Müdürlüğü soruşturma başlattı. Polisle fuhuş pazarlığı yapınca gözaltına alınıp serbest bırakılan Karşıyaka'daki Selçuk Yaşar İlköğretim Okulu ana sınıf öğretmeni M.K.'nın İzmir'in en gözde semtlerinden Atakent'teki lüks dairede oturduğu öğrenildi. Ayda 500 dolar kira ödediği ileri sürülen M.K.'nın dairesinin bulunduğu apartman ziline, ‘‘Dilara Topaloğlu’’ takma adını yazdığı görüldü. Konuşmak istemeyen 35 yaşındaki M.K.'nın kendisine ait 35 KVA 61 plakalı Honda marka 25 milyar lira değerinde Jeep kullandığı ruhsat adresi olarak da Atakent'te oturduğu daireyi gösterdiği belirlendi.

  M.K. ile birlikte yakalanan arkadaşı Yeşilyurt İlköğretim Okulu öğretmenlerinden B.G.'nin ise Seferihisar'da tripleks villasının bulunduğu ileri sürüldü. B.G.'yle M.K.'nın önceki gün pazarlık yaptıktan sonra birlikte olmak için götürdükleri Hatay'daki evi ise tahliye ettikleri öğrenildi.

  Polise telefon

  Olayın basında yer almasından sonra ahlak polisini telefonla arayan M.K.'nın,‘‘Bizi yakalayarak ayıp ettiniz. Mahvettiniz bizi. Bu yerin altı da var’’ dediği iddia edildi. Olaydan büyük üzüntü duyduklarını ifade eden Selçuk Yaşar İlköğretim Okulu Müdürü Musa Özdemir, M.K. hakkında soruşturma başlatıldığını, en kısa sürede de açığa alınacağını söyledi. Velilerin 2500 öğrencisi bulunan okulu telefon yağmuruna tutarak bilgi almak istediklerini vurgulayan Özdemir,‘‘İnsanların özel hayatları bizi ilgilendirmez; ancak bu olay son derece çirkindir. Biz Milli Eğitim camiası olarak onurumuza ve şerefimize toz kondurmayan, konduramayacak insanlarız. Bu olay münferittir ve kesinlikle camiamızı bağlamaz ancak bizi derinden üzer ve yaralar’’ diye konuştu.

  Sendika'dan kınama

  Basın kuruluşlarına faks geçerek olayı kınadıklarını belirten EĞİTİM-SEN İzmir 2 nolu Şube'den yapılan açıklamada da, ‘‘Basında iki gündür manşette yer alan haberin konusu iki öğretmenin genel ahlak ve toplum değerlerine aykırı davranışlarını şiddetle kınıyoruz. Aynı iş kolunda bu ve benzeleriyle birlikte olmaktan utanç duyuyoruz. Gerekçesi ne olursa olsun hiçbir koşulda bu olayları kabul etmediğimiz bilinmelidir. Kadın bedeninin bir ticaret aracı olarak kullanılmasının karşısında yer alan tüm duyarlı insanları, resmi kurumları ve sivil toplum örgütlerini göreve çağırıyoruz’’ denildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı