« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Baskın var

Maç sonrası Nevzat Demir Tesisleri’nde gergin ve heyecanlı saatler yaşandı. Taraftarlar tesisler önünde Beşiktaş’ı protesto etti. Futbolcular ile teknik heyet güvenlik güçleri ve panzerlerin gelmesinden sonra evlerine gidebildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Protesto gösterileri

Derbideki yenilgi Beşiktaşlı taraftarları çileden çıkardı. Maç sonrası siyah beyazlı takım kafilesi Ümreniye’nin yolunu tutarken, yenilgiyi hazmedemeyen taraftarlar da peşlerinden gitti. Beşiktaşlı taraftarlar, Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’ne gelip kapısında toplandı ve futbolcular ile teknik heyeti protesto etmeye başladı.

Panzerler geldi

Öfkeli taraftarların tepkisi, siyah beyazlılarda endişe yarattı. Tesislerden ayrılamayan futbolcular bir süre beklerken, güvenlik güçlerinden yardım istendi. Güvenlik güçleri ve panzerlerin gelmesiyle rahat bir nefes alınırken, tesislerde mahsur kalan futbolcular ve teknik heyet gecenin geç saatlerinde evlerine dönebildi.

Beşiktaş’ta olay

Bu arada Beşiktaş taraftarlarının arasına karıştıkları için BJK İnönü Stadı’ndan çıkarılan F.Bahçeli taraftarların Beşiktaş Meydanı’nda işyerleri ile bankalara zarar verdiği ileri sürüldü. İddiaya göre grup stattan sloganlar atarak Beşiktaş Meydanı’na geldi. Taşkınlık yapan grup ele geçirdikleri taşlara buradaki işyeri ile bankalara attı.

Bunları da Beğenebilirsiniz