Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Baskın göre göre geldi

  Hürriyet Haber
  25 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 25 Eylül 2000 - 00:01

  Meteoroloji yetkililerinin yağış geldiğini bildirmesine rağmen önlem alınmadı. Sağanak yağmur, birçok alçak semtte su baskınına neden oldu.

  TRAKYA'dan başlayan hava sıcaklığındaki düşüşe bağlı olarak başlayan sağanak yağış İstanbul'un çeşitli semtlerinde birçok ev ve işyerinin sular altında kalmasına neden oldu. Uzun süredir devam eden sıcakların ardından gelen yağış İstanbul'da vatandaşları ölümle burun buruna getirdi. Akşam 19.00'dan itibaren aralıklarla süren yağış sonucu Kağıthane, Sarıyer ve İstinye'de birçok ev ve işyerini su bastı. Sular altında kalan evlerde ölümle karşı karşıya kalan vatandaşlar itfaiye ve polisin yardımıyla kurtarıldı. Özellikle Kağıthane'de etkili olan yağmur elektrik direklerinin devrilmesine neden oldu. Ayazağa Polis Karakolu da sular altında kalırken Sarıyer Belediye'si önünde biriken yağmur suyunda bir kadın mahsur kaldı. Adı henüz belirlenemeyen kadın itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Su baskınları sırasında ölen ya da yaralanan olmadı. Yağmur suyunun yollara taşması nedeniyle birçok kişi taşıtları içinde zor anlar yaşadı.

  Sıcaklık azalacak

  Hava sıcaklığının bugün ve yarın yurdun kuzey ve batı bölgelerinde 10-15 derece azalacağı ve sıcaklığın önümüzdeki hafta içinde mevsim normallerinin altında seyredeceği belirtildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı