Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Baskı yapmadık

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

F.Bahçe Başkanı Yıldırım, G.Saray derbisi nedeniyle aldıkları 1 maç seyircisiz oynama cezasının kaldırılması için Tahkim Kurulu'na baskı yapılması ve talimat verilmesi konusunda girişimde bulunmadıklarını söyledi.

FENERBAHÇE Başkanı Aziz Yıldırım dün yazılı bir açıklama yaparak, sarı lacivertli kulübün, kaldırılan 1 maçlık ceza için Tahkim Kurulu'na baskı uygulanması veya talimat verilmesi yönünde hiçbir girişimleri olmadığını söyledi. Yıldırım, G.Saray derbisi nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'ndan aldıkları 1 maç seyircisiz oynama ve 1.5 milyar liralık cezanın gerçek olaylara ve dolayısıyla adalete uygun olmadığı inancı ile Tahkim Kurulu'na itiraz ettiklerini belirtti. Yıldırım şu görüşlere yer verdi:

‘‘Tahkim Kurulu futbolun yüksek mahkemesidir. Kimsenin emir ya da talimat alamayacağı bir organdır, biz bunu böyle biliyor ve kabulleniyoruz. F.Bahçemizin asla Tahkim Kurulu'nu doğrudan veya dolaylı biçimde etkileme girişiminde bulunmadığını ve bundan böyle de bulunmayacağını, yalnızca hukuk düzeninde kaldığını ve kalacağını herkesin bilmesini isteriz. Kendi adıma ilk kez Tahkim Kurulu'nun huzuruna çıkmaktan büyük bir huzur ve memnuniyet duydum. Kurul üyelerinin nasıl çalıştıklarını, yaptıklarını, işteki ciddiyet ve özverilerini, yakından, bizzat görme fırsatı buldum. Bazı yayın organlarında çıkan ve gerek bizi, gerek federasyonu ve gerekse Tahkim Kurulu'nu gölgeleyecek haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtmek isterim.’’


Bunları da Beğenebilirsiniz