« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Basketbolda kupa heyecanı Kayseri'de

Basketbol Spor Toto Türkiye Kupası yarın Kayseri'de başlayacak. Turnuvanın ilk gününde Beşiktaş Cola Turka - Efes Pilsen ve Medical Park Trabzonspor - Aliağa Petkim kozlarını paylaşacak.

KAYSERİ / DHA
SON GÜNCELLEME

9-13 Şubat tarihleri arasında Kayseri'de düzenlenecek olan Spor Toto Basketbol Türkiye Kupası'na Aliağa Petkim, Banvit, Beşiktaş Cola Turka, Efes Pilsen, Fenerbahçe Ülker, Galatasaray Cafe Crown, Medical Park Trabzonspor ve Olin Edirne katılacak. Fenerbahçe dışındaki takımlar Kayseri'ye gelerek Hilton oteline yerleşti.

Basketbol Federasyonu'nun Kayserili yönetim kurulu üyesi Ömer Yağmur,7 bin 500 kişilik salonda şu ana kadar 4 bine yakın bilet satıldığını, şampiyonayı tanıtmak ve ilgi çekmek amacıyla Cumhuriyet Meydanı'na bir çadır kurularak, çeşitli etkinlikler düzenleneceğini söyledi. Yağmur ''Şampiyona ile ilgili tüm hazırlıklarımız tamam. Kayseri'nin yanı sıra çevre illerden gelecek basketbolseverler, Anadolu'da harika bir organizasyona tanık olup, birbirinden çekişmeli maçlar izleyecekler'' dedi.

HAKEM SEMİNERİ DE KAYSERİ'DE

Bu arada şampiyona nedeniyle Türkiye Baüsketbol ligindeki A klasmanına mensup 35 hakem'de eğitimden geçirilecek. Basketbol MHK Başkanı Metin Şahin, tecrübeli hakem Recep Ankaralı'nın yanı sıra hakem seminerine Euro ligin hakem sorumlusu Costas Rigas'da katılarak, Türk hakemlere deneyimlerini anlatacak.

ŞAMPİYONA PAZAR GÜNÜ SONA ERECEK

8 takımın mücadele edeceği, Kayseri Kadir Has Spor ve Kongre Merkezi'nde oynanacak Spor Toto Türkiye Kupası'nın maç programı ise şöyle;

9 Şubat Çarşamba
18:00 Beşiktaş Cola Turka – Efes Pilsen
20:30 Medical Park Trabzonspor – Aliağa Petkim

10 Şubat Perşembe
18:00 Galatasaray Cafe Crown – Olin Edirne
20:30 Fenerbahçe Ülker – Banvit

11 Şubat Cuma
18:00 1.Maçın Galibi - 2.Maçın Galibi
20:30 3.Maçın Galibi - 4.Maçın Galibi

13 Şubat Pazar
15:00 5.Maçın Galibi - 6.Maçın Galibi


 


Bunları da Beğenebilirsiniz