« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Basketbolda F.Bahçe-G.Saray eşleşmesi

Beko Basketbol Ligi’nde 2012-2013 sezonunda yer alan 16 takımın 4 farklı grupta mücadele edeceği Spor Toto Türkiye Kupası Eleme Turu’nun kura çekimi gerçekleştirildi. Yapılan kura çekimi sonrasında Galatasaray Medical Park ile Fenerbahçe Ülker, D Grubu'nda eşleştiler...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Polat Renaissance Hotel Balo Salonu’nda yapılan kura çekimine, Türkiye Basketbol Federasyonu Asbaşkanı Metin Şahin, TBF Yönetim Kurulu Üyesi Necati Güler,TBF Sportif Faaliyetler Direktörü Emin Balcı, TBF Ligler Koordinatörü Ayhan Özgümüş, TBF Lig Gelişirme Koordinatörü Yusuf Erboy, TBF yetkilileri, Beko Basketbol Ligi’nde mücadele eden 16 kulübün temsilcileri ve basın mensupları katıldılar.

Beko Basketbol Ligi’nde yer alan 16 takımın mücadele ettiği Spor Toto Türkiye Kupası’nda 4 farklı grupta oynanacak maçlara Adana, Elazığ, Kocaeli ve Manisa şehirleri ev sahipliği yapacak.

Kura çekiminde daha sonra ise TBF Ligler Koordinatörü Ayhan Özgümüş, katılımcılara Türkiye Kupası’nın statüstü ile ilgili bilgiler verdi. Daha sonra ise TBF As Başkanı Metin Şahin ve TBF Kurulu Üyesi Necati Güler’in çektikleri kuralar sonucunda gruplar ve şehirler belirlendi.

Yapılan kura çekimi sonrasında gruplar ve şehirler şöyle oluştu;

Basketbolda F.Bahçe-G.Saray eşleşmesi

Metin Şahin'in konuşması

TBF Asbaşkanı Metin Şahin, kura çekiminde yaptığı konuşmada, basketbolun yoğun bir tempo içerisinde olduğunu belirterek, “Kura çekimlerimiz biraz daha ileri tarihlerde oluyordu. Ama bu sene erken çektik kuraları. Bunun da nedeni Avrupa Ligi maç günlerinde yapmış olduğu değişiklikler. Maçları perşembe ve cumaya kaydırdılar. Böyle olunca fikstür çakışmaması için kura çekimlerini erken yaptık, biliyorsunuz fikstürü belirlemek kolay olmadı” dedi.

Metin Şahin, milli takımların başarılarına da değinirken, şöyle konuştu: “Şu anda Londra'da olimpiyatlar devam ediyor. Hepimizin ilgisini de çekiyor. Bizi ilgilendiren bir yönü de Kadın Basketbol Milli Takımızın önemli bir süreçten geçmesi. Bizi oldukça memnun eden maçlar oynadılar, başarılı oldular. Umuyoruz akşam Çin ile oynayacakları karşılaşmadan başarı ile çıkar ve bizi gururlandırırlar. Geçtiğimiz hafta Yıldız Milli Takımımız Avrupa şampiyonu olarak hepimizi gururlandırdı. Aynı şekilde Genç Kız Milli Takımımız, Hollanda ile çeyrek final maçı oynayacak. Dolayısıyla gerçekten yoğun bir faaliyet içerisindeyiz. (A) Milli Takımımız, Bulgaristan'daki turnuvayı başarı ile tamamladı. Bu akşam adidas Cup'ta Almanya ile oynayacaklar. Ayın 15'inden itibaren Avrupa Şampiyonası elemeleri başlıyor. Umuyoruz (A) Milli Takımımız buradan büyük bir başarı elde ederek Avrupa Şampiyonası'na katılım hakkı elde edecek. (A) Milli Takımımızın önemli, başarılı bazı sporcuları mazeret bildirerek milli takımdan aflarını istemeleri sonucu gençleştirilmiş bir kadromuz var. Dün de izleyeniniz oldu. Oldukça uyumlu, fevkalade bir genç kadromuz var. Bunlarla başarılı olacağımıza inanıyorum. Daha sonra kıdemli dediğimiz ağabeylerinin de katılımı ile Avrupa Şampiyonası'nda olacağız.”


Bunları da Beğenebilirsiniz