Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Basketbolda dünya savaşı

Türkiye'nin ev sahipliğini yaptığı FIBA 2010 Dünya Kupası kura çekimi yapıldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Demirel: Sporda barışın gösterilmesi için iyi bir fırsat

Türkiye'nin 28 Ağustos-12 Eylül 2010 tarihlerinde ev sahipliğini yapacağı 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nın grup kuraları İstanbul'da çekildi.

Çırağan Palace Kempinski Oteli'nde gerçekleştirilen kura çekimi sonrasında, 2010 Dünya Şampiyonası'na katılacak 24 ülke, İstanbul, Ankara, İzmir ve Kayseri'de maçları oynanacak, 6'şar ekipten oluşan 4 grupta yerlerini aldı.

Ev sahibi Türkiye; Ankara'daki (C) Grubu maçlarında Yunanistan, Porto Riko, Rusya, Çin ve Fildişi Sahili ile karşılaşacak.

GRUPLAR

2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda gruplara göre takımların dağılımı şöyle oldu:

(A) Grubu: Arjantin, Sırbistan, Avustralya, Almanya, Angola, Ürdün.

(B) Grubu: ABD, Slovenya, Brezilya, Hırvatistan, İran, Tunus.

(C) Grubu: Yunanistan, Türkiye, Porto Riko, Rusya, Çin, Fildişi Sahili.

(D) Grubu: İspanya, Fransa, Kanada, Litvanya, Yeni Zelanda, Lübnan.

Şampiyonada, olimpiyat şampiyonu ABD'nin yer aldığı (B) Grubu maçları İstanbul'da, (A) Grubu maçları Kayseri'de, ev sahibi Türkiye'nin yer aldığı (C) Grubu maçları Ankara'da ve (D) grubu maçları ise İzmir'de oynanacak.

Diğer yandan, kura çekimine ABD'li efsanevi oyuncu Hakeem Olajuvan ile birlikte, Türkiye'den Efe Aydan, Alman basketbolcu Patrick Femerling ve Efes Pilsen'de forma giyen Porto Rikolu oyuncu Daniel Santiago yer aldı.

Ayrıca aralarında anlaşmazlık bulunan iki devlet, Amerika Birleşik Devletleri ve İran'ın basketbol takımları aynı gruta yer aldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz