« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Basketbolda dev hamle

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

<ı>Deniz ÜÇER

Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası için 2 ay sürecek kampa girdi. Baş Antrenör Aydın Örs, ‘‘Hedefimiz ilk 5'e girip Dünya Şampiyonası vizesini almak. Çeyrek finale çıkıp bu maçı kazanmak, bize şampiyonluk kapılarını da açabilir’’ dedi.

Basketbol Milli Takımımız, evsahipliği yapacağımız 32. Avrupa Şampiyonası için 2 ay sürecek hazırlıklarının startını 18 kişilik kadro ile verdi. Federasyon Başkanı Turgay Demirel, milli takıma güvendiklerini belirterek ‘‘Son 10 yıl şampiyonluklara imza atan teknik kadro ve mükemmel oyuncularla yola çıkıyoruz. Büyük başarı elde etmeyi hedefliyoruz’’ dedi.

Milli Takım Baş Antrenörü Aydın Örs ise şunları söyledi: ‘‘Avrupa Şampiyonası'ndaki temel hedefimiz, Dünya Şampiyonası'na katılma hakkını elde etmek. Bu ilk 5 arasına girmekten geçiyor. Bunu 2 yolla başarabiliriz. Birincisi çeyrek finale kadar gelip, o maçı da kazanıp son 4 arasına girmek. En çok istediğimiz de zaten bu.

Bu bize belki de şampiyonluğu getirebilir. İkinci yol ise çeyrek finali kaybedersek, 5. olabilmek. Şampiyona için kamuoyu ve medyadan destek bekliyoruz.’’ Milli Takım Yardımcı Antrenörlerinden Çetin Yılmaz da, kadroda çok iyi isimler bulunduğunu belirtip, ‘‘Her pozisyonda ilk 5'te başlayacak 2 oyuncu var. Ancak gerçek bir ‘takım' olmalıyız’’ diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz