Spor Basketbola alternatif lig gündemde
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Basketbola alternatif lig gündemde

YEREL HABERLER BASKETBOLA ALTERNATİF LİG GÜNDEMDE

Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, Birinci Lig kulüplerinin alternatif ligin kurulmasını konuşmaya başladıklarını; bunun da basketbolun ikiye bölünmesi gibi bir tehlikeyi beraberinde getireceğini söyledi.

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Kemal Mutlu ile görüşen Turgay Demirel, bu sezon TV gelirlerinin yüzde 96’sını kulüplere verme kararı aldıklarını, ancak alternatif lig kurulması durumunda bunun ortadan kalkacağını belirtti.

Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş gibi kulüplerin mali sıkıntı çektiklerini ifade eden Demirel, Ülkerspor, Efes Pilsen ve Troy Pilsner’in mali gücünün bu kulüplerden daha iyi olduğunu anlattı.

"İKİYE BÖLÜNME TEHLİKESİ“
Demirel, alternatif ligin gündeme gelmesi durumunda Türk basketbolunun ikiye bölüneceğini ve bazı sıkıntıların yaşanacağını kaydetti. Demirel, Basketbol Vakfı’nın kurulmasıyla birlikte Türk basketboluna sağlanan mali imkanın 8.5 milyon dolarları bulduğunu ve bu paranın Türk basketboluna gittiğini söyledi.

"AVRUPA’DA LİG İKİYE BÖLÜNDÜ"
Avrupa’da basketbolun ikiye bölündüğünü ve FIBA’nın bu konuda sıkıntılar içinde olduğunu ifade eden Turgay Demirel, "FIBA üst ligini iyi organize edemedi. Bazı kulüpler alternatif lig organize ettiler. Böylece, Avrupa’da lig ikiye bölündü" dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle