Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Basketbol ziyafeti

<B>BASKETBOLUMUZUN</B> iki devinin dünkü lig randevusunu izleyemeyenler inanın çok şey kaçırdı.

Avrupalı iki şampiyon adayının mücadelesinde basketbol adına ne isterseniz o vardı. Basketbolun güzelliklerini izleyip, maçtan büyük keyif alırken, kendi kendime , ‘‘Bu maç neden Abdi İpekçi'de oynanmaz?’’ diye sormadan edemedim. Küçücük bir salona balık istifi sokulan basketbolseverler, bu maça giremeyen gençler resmen eziyet çektiler.

Herşeyden önce bu maçı kazanmayı çok daha fazla isteyen ve daha organize basketbol oynayan Efes Pilsen, bileğinin hakkıyla galibiyete ulaştı. Daha iyi savunma yapan ve Ülker'e oranla çok daha etkili hücum eden Efes'te dünün kahramanı, takımın beyni konumundaki Kerem'di. Bir oyun kurucunun nasıl oynaması gerektiğini gösteren Kerem, inanılmaz temposuyla ve baskıya hatasız top getirmesiyle ön plana çıkarken, yaptığı 7 asistle maça damgasını vurdu.

ÖDÜLÜ ALDILAR

İkinci yarıda Ülker'in döndüğü alan savunmasını çok iyi cezalandıran ve farkı 21 sayıya kadar çıkartan Efes'te, hemen herkes görevini kusursuz yaptı. Mehmet, bu sezon çok formda ve bir NBA oyuncusu gibi oynuyor. Stombergas, her geçen gün büyüyor. Brown ve Kambala, gereksiz işler yapmayıp, takımı başarıya götürüyorlar. Arda'nın yaptığı katkıyı da unutmayalım. Ülker'in olumlu tarafı ise mücadeleyi hiç bırakmamasıydı. Ancak Lollis, Harun ve Haluk'un çabalarının yanında Eley ve Goljoviç etkisiz kalınca, daha organize olan Efes, takım olarak mücadele etmenin ödülünü galibiyetle aldı. Bizlere enfes bir basketbol ziyafeti sunan iki takımı da bir kez daha kutlarken, maçın hakemlerinin de bu güzellikte katkılarının olduğunu hemen belirtelim.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI