MALATYA HABERLERİ

Basketbol Yıldız B Milli Takım Aday Kadrosuna Malatya’dan 4 Sporcu Çağırıldı

IHA
27.10.2015 - 13:30Son Güncelleme :

BAKSKETBOL YILDIZ B MİLLİ TAKIM ADAY KADROSUNA MALATYA'DAN 4 BASKETBOLCU ÇAĞRILDI.

IHA

Basketbol Yıldız B Milli Takım aday kadrosuna Malatya’da 4 basketbolcu çağırıldı.
Mersin’de kampa giren yetenekli basketbolcuları takibe alan Türkiye Basketbol Federasyonu, Malatya’dan 4 bayan basketbolcuyu milli takım aday kadrosuna davet etti. 2001-2002 doğumlu sporculardan seçilen Malatyalı basketbolcular 2017 yılında yapılacak Yıldız Kızlar Avrupa Şampiyonası hazırlıklarında yer alacaklar.
Milli takım aday kadrosuna Ayşe Selin Solmazgül (Konakspor), Şevval Aydoğan (Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü), Selen Yetkin, Ayliz Kılınçer (Sancaktarspor) yer aldı.
AVRUPA ŞAMPİYONASI’NA GİTMEK İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM”
Milli takım aday kadrosuna çağırılan Sancaktaspor’un baksetbolcusu Ayliz Kılınçer yaptığı açıklamada milli takıma çağırılmasının kendisi için büyük bir gurur olduğunu söyledi.
Milli takımda Malatya’yı en iyi şekilde temsil etmek istediğini söyleyen Ayliz, “Mersin’de çok yetenekli sporcular arasından milli takım aday kadrosuna doğu grubundan Malatyalı 4 sporcu seçildik. Bu bizim için büyük bir gurur. Umarım orada Malatya’yı hak ettiği şekilde temsil ederiz. 2017 yılında yapılacak Yıldız Kızlar Avrupa Şampiyonası’nda olmak için elimden geleni yapacağım” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Basketbol Yıldız B Milli Takım Aday Kadrosuna Malatya’dan 4 Sporcu Çağırıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 13 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Basketbol Yıldız B Milli Takım Aday Kadrosuna Malatya’dan 4 Sporcu Çağırıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı