İZMİR HABERLERİ

Basketbol sahası, çok amaçlı salon oldu

DHA
26.03.2016 - 11:32Son Güncelleme :
DHA

KARŞIYAKA Belediyesi, Girne Kültürpark'taki açık basketbol sahasını çok amaçlı spor salonuna dönüştürdü. Yılda 5 bin kişinin faydalanacağı salonda, judo, jimnastik ve fitness gibi alternatif spor branşlarında hizmet verileceği açıklandı.

Karşıyaka Belediyesi, geçen Haziran ayında Girne Kültürpark içerisinde temeli atılan çok amaçlı spor salonunun inşaatını tamamladı. Açık basketbol sahasının bulunduğu 470 metrekarelik alanda inşa edilen ve Muharrem Candaş Spor Salonu adı verilen modern tesis, 2 Nisan Cumartesi günü hizmete girecek.

YILDA 5 BİN SPORCU

Salon, basketbol ve voleybolun yanı sıra, alternatif branşlara yönelik tesis ihtiyacına da yanıt verecek. Jimnastik, judo, fitness ve step başta olmak üzere, pek çok branşta sportif faaliyetlere ev sahipliği yapacak olan tesisten yılda ortalama 5 bin sporcu faydalanacağı açıklandı.

HERYAŞTA HER BRANŞTA

Her yaşta ve her branşta sporu desteklemek, yaygınlaştırmak için çalıştıklarını anlatan Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Karşıyakamızı, sadece popüler branşlarda değil, alternatif branşlarda da markalaştırmak hedefiyle yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Kısa süre içinde açılışını yapacağımız çok amaçlı salonumuz sayesinde, kentimize donanımlı, sağlıklı ve çağdaş bir ortamda spor yapılabilecek bir tesis daha kazandırmış olacağız. Salonumuz, şampiyon güreşçimiz Muharrem Candaş'ın adını taşıyacak. Sporda bir marka olan kentimize yakışan tesisler kazandırmaya devam edeceğiz. Karşıyakamız buna layık" dedi.

İZMİR (DHA)

FOTO

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Basketbol sahası, çok amaçlı salon oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 11 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Basketbol sahası, çok amaçlı salon oldu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı