« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Basketbol oynamayı çok özledim"

Sakatlığı nedeniyle yaklaşık 6 aydır basketboldan ayrı kalan Efesli basketbolcu, formasına kavuşmak için gün sayıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
A Milli Basketbol Takımı'nın, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında İtalya'nın Bormio kentinde Temmuz ayında yaptığı kampta geçirdiği sakatlık nedeniyle sağ diz ön çapraz bağları kopan ve 4 Ağustos'ta ameliyat olan Kerem Gönlüm, basketbol oynamayı çok özlediğini ifade ederek, bir an önce takımdaki yerini almak istediğini söyledi.

Tecrübeli oyuncu, fizik tedavinin ardından güçlendirme çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “Oynamak için bir ay kadar zamana ihtiyacım var. Çok da süre vermek istemiyorum, ne zaman kendimi iyi hissedersem o zaman sahalara dönmek istiyorum. Çünkü basketbol oynamayı çok özledim. Takımın da bana ihtiyacı olduğunu biliyorum. Bir an önce iyileşip, sahalara dönmek için çalışıyorum” diye konuştu.
Anadolu Efes'in THY Avrupa Ligi “Top 16”da gruptaki son maçlarına yetişmek istediğini söyleyen Kerem Gönlüm, “Büyük ihtimalle Top 16 turu son maçlarına yetişirim. Dizimin durumuna göre belki önce olur, belki sonra olur. Bu konuda bir süre vermek istemiyorum ama bu maçlara yetişmek için bütün gücümle çalışıyorum” dedi.

“Takıma katkım olacağını düşünüyorum”

Kerem Gönlüm, Anadolu Efes'in hem THY Avrupa Ligi'nde hem de Beko Basketbol Ligi'nde önemli hedefleri olduğunu belirterek, döndüğünde takımına katkı sağlayacağını söyledi.
Takım olarak sakatlıklar ve Ersan İlyasova'nın NBA'ye dönmesiyle son dönemde sıkıntı yaşadıklarını ifade eden Kerem Gönlüm, şunları kaydetti:
“Sakatlıklar ve Ersan'ın gitmesi takımı etkiledi. 4 numarada şimdi bütün yük Savanovic'in üzerine düşüyor. Beklentileri biliyorum ama ameliyatla birlikte 6 aydır oynamıyorum. Çok da fazla umut verici konuşmak istemiyorum ama Türk uzun oyuncu rotasyonda çok önemli. Anadolu Efes'in sistemini bildiğim, Ufuk (Sarıca) ağabey ve oyuncu arkadaşlarımla yıllardır beraber çalıştığım için takıma katkım olacağını düşünüyorum.”

“Gruptan çıkacağımıza inanıyorum”

Anadolu Efes'in milli oyuncusu, THY Avrupa Ligi “Top 16”da, Rusya'nın CSKA Moskova, Yunanistan'ın Olympiakos ve Galatasaray Medical Park ile yer aldıkları E Grubu'ndan çıkacaklarına inandığını ifade etti.
İyi bir gruba düştüklerini anlatan Kerem Gönlüm, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Fenerbahçe Ülker grubunu lider bitirmesine rağmen, bence 'Top 16' turunda bizden daha zor bir gruba düştü. Şu seviyede artık Dörtlü-Final'i düşünüyorsan, herkesle oynaman gerekiyor. Ben kurayı iyi değerlendiriyorum. Sakatlarımız iyileşirse, gruptan çıkacağımıza inanıyorum. Çünkü Olympiakos eski Olympiakos değil. CSKA Moskova belki grupta biraz daha kalburüstü bir takım olarak gözükebilir. Ama ben grupta çok şansımız olduğunu düşünüyorum.”

THY Avrupa Ligi'nde Dörtlü Final'in İstanbul'da yapılacak olmasının Türk takımları için önemli olduğunu vurgulayan Kerem Gönlüm, “Hem biz, hem Fenerbahçe Ülker, hem de Galatasaray Medical Park yatırımlarını onun üzerine yaptı. Güzel bir organizasyon alacak. İstanbul'un bu organizasyonu başarılı bir şekilde yapacağına inanıyorum. Bir Türk takımının orada olması gerekiyor, inşallah o takım biz oluruz” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler