« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Basketbol Federasyonu nikah tazeledi

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), Mercedes-Benz firmasıyla Türk Milli Basketbol Takımları'nın sponsorluğu anlaşmasını 2014 yılına kadar uzattı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Mercedes-Benz Türk A.Ş. Pazarlama Merkezi'nde gerçekleştirilen ve (A) Milli Erkek Basketbol Takımı oyuncularının da katıldığı imza töreninde konuşan TBF Başkanı Turgay Demirel, Türk basketbolunun, ülkenin en başarılı federasyonu olarak gösterildiğini ve kazanılan başarıların da sponsorsuz olmadığını söyledi.

2001 yılından bu yana Mercedes-Benz ile sponsorluklarının bulunduğunu hatırlatan Demirel, bu sponsorluktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Mercedes-Benz bize imaj olarak çok büyük katkı sağlıyor. Ülkemize geçen yıl 35 farklı ülkeden basketbol takımları geldi. Bu takımların neredeyse tamamı TBF'nin araçlarıyla ulaşımlarını sağladı. Onların, Mercedes firmasını görmesi bize karşı saygınlıklarını artırıyor” dedi.
Dünyadaki basketbol federasyonlarının kendileri kadar önemli sponsorluk anlaşmaları bulunmadığının altını çizen Demirel, yeni otobüslerinin konforunun da çok iyi olduğunu aktararak, “Otobüsün içi oyuncuların rahatı düşünülerek tasarlanmış. Otobüsü sadece konfor olarak değil, görsel olarak da videolar eklenerek, maç stresinden sporcuların uzaklaşmasını sağladığı için eğlence anlamında da çok güzel buldum. Artık iş sporcularımıza düşüyor” diye konuştu.

Mercedes-Benz Türk A.Ş Direktörler Kurulu Başkanı Wolf Dieter Kurz ise, TBF ile çalışmaktan mutlu olduklarını belirterek, otobüsün özelliklerinden bahsetti. Otobüsün 38 koltuktan oluştuğunu, geniş ve konforlu oturma yerleri sayesinde basketbolcuların rahat edeceğini vurgulayan Kurz, “Basketbolcu veya geniş bedenli kişilerin rahatlıkla seyahat edebileceği konforda otobüslerimiz. İnşallah Türk Milli Takımı elemelerde başarılı sonuçlar alır” ifadelerini kullandı.

Yenilenen sözleşme ile birlikte Mercedes-Benz firması, sponsorluk kapsamında özel tasarlanan milli takım otobüsünün yanı sıra, otomobil ve hafif ticari araçlardan oluşan filosunu TBF'nin hizmetine sundu.
Bu arada, Mercedes-Benz Türk A.Ş Direktörler Kurulu Başkanı Kurz, TBF Başkanı Demirel'e milli takımların seyahat edeceği otobüsün maketini hediye etti. Daha sonra “12 Dev Adam” takım otobüsünde poz vererek, otobüsün içini gezdiler.


Bunları da Beğenebilirsiniz