Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Başkent'te yeni böcek skandalı

  ANKARA
  17 Eylül 2013 - 10:01Son Güncelleme : 17 Eylül 2013 - 17:19

  Başkent yeni bir böcek skandalıyla daha sarsıldı. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın çalışma ofisinden sonra Başbakanlığa bağlı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Kemal Yurtnaç’ın odasında da böcek bulundu. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ olayı doğrularken ismi geçen iki kadının AK Partili oldukları iddiasını ise yalanladı.

  Yaklaşık 5 ay önce Yurtnaç’ın şüphesi üzerine odasında arama yapan polis, iki tane dinleme cihazı buldu. Olay savcılığa intikal ettirildi.

  Savcılığın izni ile polis, “Casusluk” şüphesiyle geniş kapsamlı soruşturma başlattı. Kulislerde, dinleme cihazının yerleştirilmesinde şüpheli gözleri, başkanlığın kuruluş aşamasında görev yapan iki kadın üzerine çevirdiği konuşuluyor.

  Polisin, böceklerin kaynağı, bilgilerin nerelere ulaştırıldığı, dış bağlantılarla ilgili kapsamlı soruşturma yürüttüğü bildirildi.

  BOZDAĞ: "TAHKİKAT SÜRÜYOR"

  Türkiye Gazetesi bugünkü manşetinde dinleme cihazını koyanların AK Parti'nin kurucuları arasında yer alan 2 kadın olduğunu manşetine taşıdı. Ancak Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, şüphelilerin AK Parti kurucusu olduğu yönündeki bu haberi sert bir dille yalanladı.

  Bozdağ, "Bir yıl önce Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nda böyle bir dinleme hadisesi nedeniyle Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu ve tahkikat devam ediyor. Sahip olduğumuz bilgiler çerçevesinde bunun AK Parti ile AK Parti kurucuları ile hiçbir ilgisinin bulunmadığının altını özellikle çizmek isterim" diye konuştu.

  "AK PARTİLİ OLDUKLARI İDDİASI KÜLLİYEN YALAN"

  Bozdağ, "Bu haberin bir kısmı doğru bir kısmı doğru değil. Doğru olan kısmı şu; Bundan yaklaşık bir yıl önce Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nda böyle bir dinleme hadisesi nedeniyle Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu ve tahkikat devam ediyor. Tahkikat kapsamında neler var onu tam olarak bilme imkanımız yok. Ama ismi geçen kişilerin AK Parti kurucusu olduğuna ilişkin kısım yalandır. Böyle bir şey söz konusu değildir. Bununla ilgili tahkikat devam ediyor. Zaten şikayetçi olan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı'dır. Bu konuda gerekli tahkikatın yapılması ve sorumluların tespiti ile cezalandırılması talebiyle soruşturma devam ediyor. Soruşturma gizli biliyorsunuz. Şu ana kadar savcılık tarafından yapılmış bir açıklama yok ancak kurumdan bizim aldığımız bilgiler daha önce sahip olduğumuz bilgiler çerçevesinde bunun AK Parti ile AK Parti kurucuları ile hiçbir ilgisinin bulunmadığının altını özellikle çizmek isterim. Dosyada ne var onu bilmiyorum ama iki kadının AK Parti kurucuları arasında yer aldığına ilişkin iddialar külliyen yalandır. AK Partililer arasında İran ajanları var iddiası koca bir yalandır" dedi.
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı