Gündem Haberleri

  Başkentte servis araçları denetlendi

  A.A
  23.02.2011 - 11:26 | Son Güncelleme:

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekiplerince 500 okul ve personel servisi denetlendi.

  Büyükşehir Belediyesi Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Sincan Organize Sanayi Bölgesi ve Eryaman bölgesinde yapılan uygulamalarda “C” plakası bulunmayan ve korsan olarak tabir edilen 12 araç otoparka çekildi.

  Açıklamada görüşlerine yer verilen Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire

  Başkanı Mehmet Ercan, korsan servis araçlarına izin vermeyeceklerini, servis araçlarının yönetmelik kurallarına uygun olması gerektiğini belirtti.

  Okul ve personel taşımacılığı yapan servis araçlarında “C” plakası bulundurmanın zorunlu olduğunu ifade eden Ercan, “Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı Ulaşım Trafik Merkez Amirliğine bağlı ekiplerimizce, otoparka çekilen okul ve personel taşımacılığı yapan 12 araçla ilgili durum tespit tutanağı tutup konuyu Encümen sevk ettik. Encümenden gelecek karar doğrultusunda araçlara 15 gün park ve para cezası uygulanabilecek” ifadelerine yer verdi.

  Ercan, ekiplere takviye yaptıklarını da belirterek, okul servis araçları ve personel taşımacılığı yapan araçların, Başkentlilerin huzur ve güvenliği için sürekli denetleneceğini bildirdi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı