Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Başkent'te pasaport çilesi

  Hüseyin ÖZBALI/ANKARA (DHA)
  14 Ekim 2015 - 12:39Son Güncelleme : 14 Ekim 2015 - 12:39

  BAŞKENT'te pasaport alabilmek veya işlem yaptırmak isteyen vatandaşlar, ulaşım çilesi çektiklerini dile getirdiler. Daha önce Yenimahalle ilçesindeki Pasaport Dairesi'nde hallettikleri işlemlerin Gölbaşı'na taşınması nedeniyle ulaşım sıkıntısı yaşadıklarını belirttiler.

  Özel aracı olmayan ve toplu taşıma aracını kullanarak pasaport işlemi yaptırmak isteyen vatandaşlar, önce Ankara'nın Gölbaşı ilçesine otobüs veya dolmuşla 28 kilometre gitmek durumunda kaldıklarını belirttiler.

  Vatandaşlar, Haymana ilçesi yol ayrımında inip, bu kez 5 kilometre uzaklıktaki Emniyet Genel Müdürlüğü Pasaport Dairesi Başkanlığı'na ulaşabilmek için otobüs ve dolmuş olmaması nedeniyle 20 TL taksi parası vermek zorunda kaldıklarını dile getirdiler.

  Taksi ücreti vermekte zorlanan vatandaşların ise otostop çekerek veya 5 kilometre yolu yürümek durumunda kaldıkları öne sürüldü.

  Başkentte pasaport çilesi

  Bu durumdan yakınan vatandaşlar, sıkıntılarını şöyle dile getirdiler:
  "Daha önceden pasaport işlemlerimizi Yenimahalle ilçesinde bulunan Pasaport Dairesi'nde kolayca yaptırabiliyorduk. Şimdi bu işlemler Gölbaşı ilçesine taşınmış. Otobüs veya dolmuşla 28 kilometre uzaklıktaki Gölbaşı ilçesine gitmek için Haymana ilçesi yol ayrımında iniyoruz. Burada Pasaport Dairesi Başkanlığı'na ulaşabilmek için ne dolmuş, ne de servis aracı bulunuyor. Yoldan geçen araçlara otostop çekeceksiniz, veya yaklaşık 5 kilometre yaya olarak ulaşacaksınız. Bu mesafe için taksi 20 TL yazıyor. Binlerce vatandaş bu sıkıntıyı her gün yaşıyor. Dar gelirli vatandaşlar pasaport alabilmek için ulaşım çilesi çekiyorlar. Bu duruma yetkililerin çözüm getirmesini istiyoruz".

  Etiketler: ankara , pasaport
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı