Gündem Haberleri

  Başkentte korkutan artış

  A.A
  13.10.2011 - 11:10 | Son Güncelleme:

  Başkentte, bu yıl ele geçirilen uyuşturucu madde miktarında geçmiş yıllara göre büyük artış yaşandı.

  Ankara Emniyet Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, polis bölgesinde düzenlenen operasyonlarda, her yıl ortalama 400-500 kilogram esrar, 10 bine yakın ecstasy hap ele geçirilirken, bu yılın ilk 9 ayında ele geçirilen uyuşturucu madde miktarı bu ortalamanın üzerine çıktı.

  Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Suçlar Büro Amirliği ekiplerinin, bu yıl, Ekim ayına kadar düzenlediği operasyonlarda, toplam 1 ton 100 kilogram esrar, 30 bin adet ecstasy hap ele geçirildi. Bu yıl, geçmiş yıllara göre iki kat daha fazla uyuşturucu madde ele geçirilirken, bu artışta polisin operasyonlardaki başarısının etkili olduğu belirtildi.

  Yetkililer, uyuşturucu madde ticareti yapan suç örgütlerini ortaya çıkardıktan sonra, bu şebekeleri uzun süre takibe aldıklarını, bu şebekelere uyuşturucu madde temin eden bağlantıların da tespit edildiğini ifade etti. Daha sonra, aralarında uyuşturucu madde üretimi yapan ve sokak satıcıları olduğu belirlenen şebekelere operasyonlar düzenlediklerini kaydeden yetkililer, bu operasyonlar sonucunda Ankara'da rekor miktarda uyuşturucu madde ele geçirildiğini belirtti.

  Geçen hafta yapılan bir operasyonda 204 kilogram esrar maddesi ele geçirildiğini anımsatan yetkililer, bu operasyonla birlikte ele geçirilen esrar maddesinin, bu yılın sadece ilk 9 ayında 1 tonu geçtiğine dikkati çekti. Uyuşturucu madde kullanımında da bir artış olmadığına işaret eden yetkililer, buna rağmen ele geçirilen uyuşturucu madde miktarındaki artışı, alınan tedbirlerin sonuç vermesine bağladıklarını vurguladı.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı