« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Başkent'te futbolun kalbi Gençler'le atacak

2008-2009 sezonunda Ankaragücü, Ankaraspor ve Hacettepe takımlarıyla Spor Toto Süper Lig'de yer alan Ankara'yı, 2012-2013 sezonunda Gençlerbirliği temsil edecek.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bolu'da yeni sezon hazırlıklarını sürdüren kırmızı-siyahlı ekibin teknik direktörü Fuat Çapa, Süper Lig'de Ankara'yı temsil eden tek takım olmalarının bilinciyle sezona iyi hazırlandıklarını söyledi.

Çapa, Ankaralı sporseverleri tatmin etmek istediklerini vurgulayarak, “Ankara'yı temsil eden tek takım biziz, bundan dolayı da beklentiler daha fazla olacak” dedi. Ankara'nın sporu seven bir kent olduğuna dikkati çeken Çapa, başkentin Süper Lig'deki tek takımı olma bilinciyle hareket ettiklerini ifade etti.

Çapa, başarılı bir sezon geçirmek istediklerini belirterek, şöyle devam etti:
“Sadece biz varız. Bunun bilinci içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geçtiğimiz sezon iyi bir performans ortaya koyduk. Yani takım olarak büyük beğeni topladık. Bu sezon onun üzerine bir şeyler koyarak ilerlemek istiyoruz. Böylece Ankaralıların özlediği bir oyun felsefesiyle takımımızı lige hazırlıyoruz. İnşallah başarılı olacağız ve şehrimizi en iyi şekilde temsil edeceğiz.”

"Altyapıdan gelenlerin ön plana çıkmasını istiyorum"

Geçen sezonda iyi bir performans ortaya koyan Soner Aydoğdu, Herve Tum ve Yasin Öztekin'in takımdan ayrıldığını hatırlatan Çapa, “Bakıldığı zaman Burak Yılmaz'dan sonra ligde en çok gol atan Tum, Yasin ve Soner, başka takımlara transfer oldu. Bu 3 oyuncu toplamda yaklaşık 28 gol atmıştı. Bunlar bizim için önemliydi ama takımdan ayrıldılar. Bu eksikliği kapatmaya yönelik çalışmalar yapıyoruz” diye konuştu.

Transfer konusunda mantıklı hamleler yaptıklarını vurgulayan Çapa, altyapıdan gelen oyunculara kendilerini ispatlamaları için şans vereceklerini söyledi.
Çapa, sözlerini şöyle tamamladı:
“Bu sezon dileğimiz, altyapıdan gelen arkadaşlarımızın ön plana çıkmasıdır. Geçtiğimiz sezon Soner, iyi bir performans ortaya koydu ve büyük takımların ilgisini üzerine çekti. Biz de bu doğrultuda altyapıdan arkadaşlarımızı A takıma çıkardık. Umarım iyi bir performans sergiler ve Gençlerbirliği için yeni bir heyecan ortaya çıkmış olur.”

Bunları da Beğenebilirsiniz