« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Başkentte alarm

İtalya'da başkent takımları AS Roma ile SS Lazio arasında zaman zaman düşmanlığa da varan ezeli rekabet, Olimpiyat Stadı'nda oynanacak İtalya Kupası final karşılaşması açısından da endişe kaynağına dönüştü.

A.A.
SON GÜNCELLEME
AS Roma-FC İnter arasında oynanacak final karşılaşmasının, Roma ve Lazio taraftarları arasında son günlerde tırmanışa geçen gerilimi alevlendirilebileceği ileri sürüldü. Güvenlik güçleri, İtalya kupası finalinin, Roma ve Lazio taraftarları için bir hesaplaşma vesilesi haline dönüştürülmesinin güçlü bir ihtimal olduğunu ileri sürdü. Aşırılık yanlısı taraftar gruplarının olay çıkarma hazırlığında olduğuna ilişkin duyumlar alındığı da kaydedildi.

Roma Olimpiyat Stadı'nda oynanacak final karşılaşmasında, güvenlik gerekçesiyle satılacak bilet sayısında 15 bin adetlik bir azaltmaya gidildiği açıklandı.
FC İnter ile SS Lazio arasında kardeşlik anlaşmasının bulunduğuna işaret eden yetkililer, Lazio taraftarlarının siyah-mavili konuk takımın seyircileri arasına sızmasının güçlü bir ihtimal olduğuna işaret ediyorlar.

İtalya Kupası finalinde 1000 polisin ve saha içerisinde de 600 kişilik özel güvenlik görevlisinin iş başında olacağı belirtildi. AS Roma ve SS Lazio arasındaki ilişkilerde, derbiden bu yana gerilimin hüküm sürmesi, yetkilileri en çok korkutan noktalar arasında yer alıyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz