« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Başkent'in şampiyonu "Mavi Kelebekler"

Voleybolda Küçük Kızlar Ankara finalinde İller Bankası'nı 3-1 yenen Gazi Üniversitesi, Ankara şampiyonu oldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Sezon boyunca başarılı maçlar çıkaran “mavi kelebekler” Ankara birincisi olarak, 29 Haziran-4 Temmuz tarihleri arasında yapılacak Türkiye Şampiyonası finallerine doğrudan katılma hakkı elde etti.

Konuyla ilgili  açıklama yapan Gazi Üniversitesi Küçük kız Takımı Antrenörü Gökhan Hakan Yıldız, kendileri için çok önemli bir zafer kazandıklarını belirterek, “Ben ve oyuncularım başarıya inanıyorduk. İller Bankası güçlü bir takım. Final maçında onlar da çok iyi mücadele verdiler, ancak takımım her zaman kazacağına inandı ve hiç pes etmedi” dedi.

“KİMSE BU TAKIMI FAVORİ GÖRMEDİ”

Sezon başında kimsenin bu takımı favori görmediğini ifade eden Yıldız, “Çalışma azmi, inanç ve takım ruhu kazandı.

Önemli olan başarıya ulaşmak için sonuna kadar yılmadan bütün gücünüzle savaşmaktır” diye konuştu.

Gazi Üniversitesi Spor Kulübü tarihinde bir ilki başardıklarını, ancak bunun bir başlangıç olduğunu kaydeden Yıldız, şöyle devam etti:
“Yarı finalleri namağlup tamamladık ve Ankara şampiyonu olduk. Bu bizim için büyük gurur. Takımımızdan 3 oyuncu şimdiden Yıldız Milli Takım'a çağrıldı. Bu sezon çıktığımız 28 maçı da kazandık. Bu bize büyük sükse sağladı ve Türkiye finallerindeki rakiplerimize gözdağı verdi. Son dönemlerde voleybolda büyük başarılara imza atılıyor. Bu başarılarda alt yapının önemi büyük. Artık ülkemizde voleybol hak ettiği ilgiyi bulmaya başladı.”

“TEK SPONSORUMUZ TAKIM RUHU VE KAZANMA AZMİMİZ”

Türkiye finallerinde Galatasaray gibi güçlü ve marka takımların yer aldığını, ancak hiçbir takımdan korkmadıklarını belirten Yıldız, her maçı final havasında oynayacaklarını söyledi.

Sahada sponsorsuz mücadele ettiklerini ifade eden Yıldız, “Türkiye finallerinde dev sponsorlu takımlara karşı oynayacağız. Bizim tek sponsorumuz takım ruhu ve kazanma azmimiz. Başarımızı Türkiye kupası ile taçlandırmak en büyük arzumuz” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz