ANKARA HABERLERİ

Başkentgaz personeline iş güvenliği eğitimi

Hürriyet Haber
12 Temmuz 2012 - 00:00Son Güncelleme : 11 Temmuz 2012 - 16:00

BAŞKENT Doğalgaz Dağıtım A.Ş. ile Uygulamalı Gaz ve Enerji Teknolojileri Araştırma Mühendislik Sanayi (UGETAM) arasında yapılan eğitim işbirliğiyle, 277 personel ikişer günlük “Doğalgaz Çalışmalarında İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” aldı.

Hürriyet Haber

Başkentgaz Genel Müdürü İbrahim Halil Kırşan doğalgaz hizmetinin titizlik ve fedakarlık gerektiren bir alan olduğuna dikkat çekerek, şunları söyledi:
“Personelimizin eğitimi büyük önem taşıyor. Biz de Başkentgaz olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) normları çerçevesinde hizmet içi eğitim programları düzenliyoruz. Geçen yıl personelimize toplam 702 saat eğitim aldırdık. Bu yıl da 25 farklı başlıkta eğitim planladık. Bunların yedisini gerçekleştirdik. Kalan 18’ini de sonbahar-kış sezonunda düzenleyeceğiz. Son olarak da şirketimizde çalışan 277 kişiye, enerji sektöründe önemli hizmetlerde bulunan UGETAM’ın uzmanlarından, toplam üç haftalık bir eğitim aldırdık.”

Sektörde teknoloji değişiyor

UGETAM Eğitim ve İş Geliştirme Müdürü Selim Serkan Say da enerji sektöründe teknolojinin hızla değiştiğini, doğalgaz kullanımı ve işletmeciliğinin de yüksek güvenlik ve özel teknoloji gerektirdiğini belirterek, şöyle konuştu:
“Doğalgaz şebekesinin genel güvenliğinde ve ani etkin müdahalelerde, kullanıcıya giden gazın, kesintiye uğratılmadan ve güvenli olarak sunulabilmesi gerekir. Bu da daha kaliteli bir hizmeti, emniyetli ve yeterli bir teknik altyapıyı gerektirir. Doğal gaz sektörü de özel hassasiyet, dikkat ve meslek standartlarına uyum gerektiren bir sektör olduğundan, konunun önemi daha da artmaktadır. Daha kaliteli hizmet ve teknik altyapının ön şartı ise eğitim ve araştırmadır. Sektörde ihtiyaç duyulan bilgiler, ancak eğitimle sağlanabilir.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Başkentgaz personeline iş güvenliği eğitimi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:12
  • Guneş
   06:00
  • Öğle
   13:02
  • İkindi
   16:47
  • Akşam
   19:43
  • Yatsı
   21:17
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı