« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Başkent’ten Süreyya geçti

Çalışmalarını Almanya’da sürdüren Süreyya Ayhan, sessiz sedasız Ankara’ya geldi ve minik atletlerle hasret giderdi. Süreyya 1 yıllık hazırlık için yarın Amerika’ya uçacak.

Atilla TÜRKER
SON GÜNCELLEME
ÇALIŞMALARINA uzun süredir Almanya’da devam eden Süreyya Ayhan, önceki gün sessiz sedasız Ankara’ya geldi. Anıttepe Atletizm sahasında Cansu Spor Kulübü’nün minik atletleri ile hasret gideren Süreyya Ayhan, Pekin 2008 Olimpiyat Oyunları’ndan altın madalya ile döneceğine dair söz verdi.

Spor teşkilatından hiç bir yetkiliye haber vermeyen ve herhangi bir görüşme yapmayan Süreyya Ayhan, Amerika’da kendi imkanları ile hazırlıklara devam edeceğini bildirdi. Sakatlığının önemli ölçüde geçtiğini vurgulayan genç atlet, eşi ve antrenörü olan Yücel Kop’la birlikte yarın Amerika’ya uçacak.

Pekin’de borcumu ödeyeceğim

Moralinin son derece iyi olduğunu belirten Süreyya Ayhan, "Henüz pist antrenmanına başlayamadım. Yüzme ve ağırlık çalışmaları yapıyorum. Artık sadece ve sadece ileriye bakıyorum. Büyük talihsizlikler yaşadım. Ama Türk milletine altın madalya borcum var. Pekin oyunlarında İstiklal Marşımızı çaldırarak bu borcumu ödeyeceğim" dedi.

Cansu Spor Kulübü’nün minik atletleri ile uzun süre sohbet eden ve çeşitli nasihatlarda bulunan genç atlet, "Her zaman güçlü olmanız gerekiyor. Çok iyi çalışmalısınız. Can çekişen atletizmi el birliği ile ayağa kaldıracağız. Hepimize bu konuda büyük görev düşüyor" diye konuştu. Yücel Kop ise kimse ile polemiğe girmek istemediklerini vurguladı ve "İnanan insan başarır. Biz de kendimize inanıyoruz. Göreceksiniz, büyük başarılara imza atacağız" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler