ANKARA HABERLERİ

Başkent’li savunma devi dünyaya örnek gösterildi

İpek ARIOĞUL
11 Ekim 2007 - 00:00Son Güncelleme : 10 Ekim 2007 - 20:49

Savunma sanayinin devlerinden ASELSAN’ın, Kurumsal Kaynak Planlama Projesi, "dünya başarı hikayesi" olarak yayınlanan ilk Türk projesi oldu. 25 farklı endüstride, 120 ülkeye yayılmış 41 binin üzerinde müşterisi bulunan, Avrupa’nın en büyük yazılım şirketlerinden SAP, ASELSAN’ın mevcut yazılımlar arasında entegrasyonu sağlayan projesinden web adresinde övgüyle söz etti.

İpek ARIOĞUL

ASELSAN’ın SAP ile birlikte gerçekleştirdiği Kurumsal Kaynak Planlama Projesi, SAP/ERP (Enterprise Resource Planning) kategorisinde "dünya başarı hikayesi" olarak yayınlanan ilk Türk projesi oldu. Başkentli savunma devi ASELSAN, dünyada en çok tercih edilen Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) yazılımı olan SAP’ı kullanıyor. SAP’ın dünyada 25 farklı endüstride, 120 ülkeye yayılmış 41 binin üzerinde müşterisi bulunuyor. SAP, Eylül 2007’de dünyadaki 39 bin 300 çalışanına ASELSAN Projesini "örnek kurulum"lar arasına aldığını duyurdu. ASELSAN projesi, www.sap.com web adresinde bir "dünya başarı hikayesi" olarak yayınlanmaya başladı.

Ankara Hürriyet’e konuşan ASELSAN Bilgi Yönetim Direktörü Fatih Bilgi, "dünya başarı hikayesi" olarak gösterilemelerinin gurur verici olduğunu belirterek, şunları söyledi:

İŞİMİZİ ZORLAŞTIRIYORDU : "Mevcut yazılımlarımız arasında entegrasyon olmaması büyük ve kompleks projeleri yönetmek için ihtiyaç duyduğumuz bilgiye erişmemizi zorlaştırıyordu. ASELSAN, iş süreçlerini birbirine bağlamak, iş birimleri ve üçüncü partiler arasındaki işbirlikteliğini geliştirmek, bilgi tabanlı karar mekanizmalarını mümkün kılabilmek ve böylelikle operasyonlarının etkinliğini genişletebilmek için, SAP yazılımını kurumsal çapta kararlı bir biçimde uygulamaya başladı.

VERİMLİLİK ARTIŞI SAĞLANDI: Entegre bir çözüm kullanılması ASELSAN’a büyük yarar sağladı. Üretim, servis gibi lojistik hareketlerin finansal veriler ile entegrasyonu önemli bir verimlilik artışı sağlarken firmaya da küçümsenemeyecek bir yönetim zamanı kazandırdı. Ay sonu kapatmalarda, bütçe hazırlıklarında ve mühendislik değişiklik yönetimi onay sürelerinde sağlanan yüzde 50’lere varan iyileşmeler bunlardan bazılarıdır. Şimdi kullandığımız kurumsal kaynak planlama yazılımımız iş hedeflerimizle çok daha uyumlu oldu ve artık kurumsal servis odaklı mimariyi oluşturma yolunda sağlam adımlarla ilerlemekteyiz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Başkent’li savunma devi dünyaya örnek gösterildi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   04:05
  • Guneş
   05:56
  • Öğle
   13:03
  • İkindi
   16:51
  • Akşam
   19:50
  • Yatsı
   21:26
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı