ANKARA HABERLERİ

Başkent’in vergi zaferi

Hürriyet Haber
23.01.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Ankara Vergi Dairesi Başkanı Şinasi Candan, Ankara’da geçen yıl tahakkuk edilen vergi tutarının bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 24, tahsilat oranının da yüzde 22 oranında arttığını bildirdi.

Hürriyet Haber

Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası tarafından, Kocatepe Kültür Merkezinde dönem sonu işlemlerine dönük bir seminer düzenlendi.

Toplam bütçe geliri

Açılışında konuşan Candan, 2009 yılında Ankara Vergi Dairesi olarak iyi bir dönem geçirdiklerini belirtirken, 2008 yılında 22 milyar 335 milyon lira olan tahakkuk tutarının geçen yıl 27 milyar 645 milyon liraya çıktığını, 18 milyar 488 milyon lira olan tahsilat oranının da 22 milyar 406 milyon liraya yükseldiğini kaydetti. Bunun tahakkuk yüzde 24, tahsilatta yüzde 22 oranında artışa denk geldiğini belirten Candan, Ankara Vergi Dairesi Başkanlığının diğer vergi dairesi başkanlıklarına göre en üst seviyedeki rakamlarını gerçekleştirerek, toplam bütçe gelirlerinin yüzde 14’ünü karşıladığını söyledi.

Alışkanlıklar devam ediyor

GELİR İdaresi Başkanlığı’nın mükellef sorunlarını çözmeye dönük ve işlemleri hızlandırmak ve kolaylaştırmak amacıyla yaptığı çalışmalar hakkında bilgi veren Şinasi Candan, buna örnek olarak e-tahsilat projesi ile bankaya yapılan ödemenin artık vergi dairesine yapılmış gibi olduğunu, ve mükellef ile vergi dairesi arasındaki sıkıntıların en aza indirildiğini söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Başkent’in vergi zaferi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı