« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Başkent derbisinde A2 isteği

Gençlerbirliği ile Ankaragücü arasında yapılacak Başkent derbisi öncesi Gençlerbirliği'nin Karakızıl taraftar grubu, takımlarının sahaya A2 takımıyla çıkmasını istedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Taraftar grubu tarafından yapılan yazılı açıklamada, aynı şehrin kardeş takımlarının derbide karşı karşıya geleceği belirtilerek, “Takımımızın A2 takımla sahaya çıkmasını, sahada eşit şartlarda mücadele verilmesini istiyoruz” denildi.

Gençlerbirliği taraftarları olarak hemşehrilerinin içinde bulunduğu durumun farkında oldukları ifade edilen açıklamada şöyle denildi:
"Bu maç bizim için üç puandan çok daha büyük anlamlar taşıyor. Ankaragücü'nü bu hale getirenler elbette hesabını vermeli. Taraftara bu çileyi yaşatanlar, futbolcuları zor koşullarda yarı yolda bırakanlar Ankara halkına hesap vermelidir. Ankara taraftarları şartlar ne olursa olsun, beraber güler, beraber ağlar. Sevinçte de üzüntüde de akan iki damla gözyaşının birisi sarı-lacivert, diğeri kara kızıl olur."

Gençlerbirliği ve Ankaragücü taraftarlarının yıllarca yan yana maç izledikleri hatırlatılan açıklamada, “Türkiye Kupası'nda final oynarken Ankaragücülü dostlarımızla yan yana, gönül gönüleydik. Yönetimlere rağmen saha içindeki tatlı rekabetimizi, taraftarlar arasındaki dostluğumuzu koruduk. Renkler farklı olsa da aynı şehrin havasını beraber soluduk, solumaya da devam ediyoruz. Bu mücadeleyi büyük bir saygıyla takip ediyoruz” denildi.

Gençlerbirliği taraftarları olarak bu hafta sonu oynanacak maçta takımlarının sahaya A2 takımıyla çıkmasını isteyen taraftar grubu, açıklamasını şöyle tamamladı:
"Gençlerbirliği sahaya A2 takımıyla çıksın, hak eden kazansın. Ankara'da yaşayan herkesin görevini yerine getirmesi, yaşadığı şehrin takımlarına iyi günde, kötü günde sahip çıkması gerekiyor. Gençlerbirliği Karakızıl taraftar grubu olarak takımımızın A2 takımla sahaya çıkmasını, sahada eşit şartlarda mücadele verilmesini istiyoruz. Kimse unutmasın ki Ankaragücü ve Gençlerbirliği'nin sahibi Ankaralılardır. Hak eden, mücadele eden kazansın."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz