« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Başkasının lisansıyla futbolcu oynatınca...

Manisa'da 1. Amatör Kümede Turgutlu Belediyespor'un 19 Yaş altı takımının başkasının lisansıyla futbolcu oynattığının belirlenmesi üzerine hükmen yenik sayıldığı bildirildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Sancaklı Bozköy Belediyespor Kulübü Başkanı Orhan Aktaş, düzenlediği basın toplantısında Turgutlu Belediyespor ile 26 Ocakta yaptıkları maçı 5-4 kaybettiklerini ancak rakibin başkasının lisansıyla oyuncu oynattığı ortaya çıkınca 3-0 galip ilan edildiklerini söyledi.

Aktaş, şu bilgileri verdi:
“5-4 mağlup olduğumuz rakibimizin 1860620 lisans ve 4 forma numaralı Hasan Kundakçı'ya ait lisansla, yine kulübün sporcusu Mehmet Sabırlar'ı oynattığını tespit ettik. Hakemle birlikte fotoğraflarını da çekerek 1. Amatör Küme U19 Tertip Komitesi'ne müracaat ettik. Tertip Komitesi'nin yaptığı inceleme sonucunda Turgutlu Belediyespor'un hükmen mağlubiyetine, kulübümüzün 3-0 hükmen galibiyetine karar verdi. Müsabakanın isim listesini imzalayan Turgutlu Belediyespor Antrenörü Kamil Biber ve sporcu Mehmet Sabırlar'ın tedbirli olarak ceza kuruluna sevkine karar verildi.”

Manisa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı İsmail Aydın da AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu konudaki kararları Tertip Komitesinin verdiğini, kulüplerin daha özenli davranmaları gerektiğini söyledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz