« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Başkası bu takımla kulübeye oturmaya korkardı

2012-13 sezonunda siyah beyazlıları çalıştıran Samet Aybaba, kendisine verilen kadronun yetersiz olduğunu savundu. Aybaba, “Bir antrenörün elinde benim dönemimdeki Beşiktaş kadrosu olsa ‘Başıma neler gelecek’ diye kulübeye çıkmaya korkardı” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

ESKİ Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, 2012-13’te üçüncü yaptığı Beşiktaş kadrosunun yetersiz olduğunu savundu.
NTVSpor’a konuşan Aybaba, “Bir antrenörün elinde benim dönemimdeki Beşiktaş kadrosu olsa ‘Başıma neler gelecek’ diye kulübeye çıkmaya korkardı” dedi. Aybaba, Quaresma o zaman gitmesinin de üzerine yıkıldığını belirterek, “Quaresma ile hiç yüz yüze gelmedim. Quaresma’ya ‘İndirime git’ dediler o da gitmedi ve ayrıldı” ifadelerini kullandı.

YÖNETİM BENİ GÜNAH KEÇİSİ YAPTI

MANUEL Fernandes’in, teklif geldiğinde 12-13 milyon Euro’ya satılmasını onayladığını da kaydeden Aybaba, “Ancak başkan Fikret Orman ‘Taraftara ne deriz?’ dedi. Ben de ona ‘Buradayım, bir şey demek gerekirse beni gösterin’ dedim ama yine de satmadı. Sonra Fernandes bedavaya gitti. Benim dönemimde yöneticilik yapmaya gerek yoktu, günah keçisi vardı. Her şeyi Samet Hoca yaptı diyorlardı” diye konuştu. Aybaba, Beşiktaş’a sonuç odaklı değil, keyif veren bir futbol oynattığını da anlatarak, geriye dönüp baktığında bundan dolayı pişman olmadığını da sözlerine ekledi. Ülke futbolu için de yorum yapan Aybaba, “Altyapılar her yerde aynı. Köy futbolumuz yok, sokak futbolu zaten bitti” diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler